Minerální izolace je materiálem, který izoluje podhledy, střechy i podlahy

Univerzální minerální izolace je materiálem, který se metodou foukání nanáší na ploché i šikmé střechy, vejde se do podkroví, izoluje stropy i podlahy. Ale pozor! Lze jej úspěšně použít i v těžce přístupných místech, kam se s jiným materiálem nedostanete. Pokud si chcete zateplit starší rodinný dům, novostavbu, hospodářskou budovu či skaldové prostory, foukaná izolace je bezvadnou volbou.

Co je to minerální izolace?

Pro foukané minerální izolace se používá materiál Climastone, jenž je zhotoven z minerální vlny. Jeho výrobcem je CIUR, a. s. Ten nejprve rozvlákní taveninu ze směsi hornin a dalších přísad s různými příměsemi a vyrobí granulát. Získaná minerální vlákna se následně zpracovávají do granulátu s hydrofobizovanými vlákny po celém svém povrchu. Tento minerální tepelný izolant je zkrátka ideálním polotovarem pro aplikování foukaných izolací, které je ovšem ještě potřeba ochránit patřičným způsobem před nepříznivými vlivy a rozmary počasí. Co se týče technických parametrů, minerální vlna Climastone má třídu reakce na oheň A1, šíření plamene 0,00 mm/min. Její maximální teplota použití je 200 °C, teplota tání minerálního vlákna je 1000 stupňů Celsia.

Pamatujte, že foukaná minerální izolace se nesmí nanášet na mokré povrchy. Nespornou výhodou minerálního izolantu je kromě rychlé metody foukání také fakt, že při jeho aplikování nevzniká vůbec žádný odpad. Jelikož se s touto materií pracuje velice rychle, neprodraží se vám konečné práce. Zároveň je minerální vlákno stabilní při teplotě až 600 °C. Proto nemusíte mít obavy, že by i po dlouhé době minerální izolace změnila své tepelně akustické vlastnosti. Dlouhá životnost, rychlá a jednoduchá aplikace činí z foukané izolace nadčasový způsob zateplení objektů.

Napsat komentář