Jak pečovat o dřevěnou podlahu?

Péče o dřevěnou podlahu je o něco náročnější. S trochou pečlivostí a znalostí nabytých z tohoto článku to ale určitě zvládnete.

O dřevěné podlahy je nutné pečovat s maximální opatrností. Jsou sice ošetřeny ochrannou vrstvou, která jí zároveň dodává lesk, ten ale musíte sami svou prací podlaze dodat. A v následujících řádcích vám ukážeme, jak dosáhnout co nejlepšího lesku.

Leštiče podlah

Dobrým základem je úklidová technika Karcher. Abyste ale dosáhli dobrého maximálního efektu, budete potřebovat speciální pomůcky. Obzvlášť skvěle se na dřevěné podlahy hodí leštiče podlah Karcher. Jedná se o přistroje, které vám pomohou s jednoduchým čištěním pevných podlah jako je PVC, laminát nebo vinyl.

Základem každého leštiče podlah je trojúhelníková leštící hlava. Ta svým tlakem zbaví krytinu nánosu špíny. Díky svému tvaru se navíc dostane i do těžko přístupným prostor. Podlahu tak budete mít dokonale čistou opravdu po celém povrchu, nikoliv jen na dobře přístupných místech. Manipulaci vám pak usnadní otočná rukojeť a kolečka.

Speciální přípravky

Podlaha vám ale nevydrží věčně. Musíte se tedy smířit s tím, že leštěním jen oddalujete obnovu povrchové úpravy. Při leštění totiž tuto úpravu jen zpevňujete. Za pomoci speciálních přípravků vyplňujete škrábance a vyhlazujete jejich celkový vzhled. Jednou ale přijde čas na úplné odstranění a obnovení povrchové úpravy. To můžete provést poměrně snadno i vy sami.

Budete k tomu potřebovat leštěnku. Pečlivě ji nanesete na stávající zbytky ochranné vrstvy a vyplníte veškeré nerovnosti. Leštěnku nanášejte na podlahu rovnoměrně, abyste dosáhli hladkého povrchu bez jakýchkoliv čar nebo škrábanců. Nezapomínejte vybírat jen takové přípravky, které se budou hodit pro váš typ podlahy. Pro matný vzhled tedy zvolte mastnou leštěnku apod. Na olejovanou podlahu leštěnku v žádném případě nenanášejte. Mohli byste ji zbytečně poškodit.

Napsat komentář