Dešťová voda je darem z nebes: Využijete ji nejen na zahradě

Není žádným tajemstvím, že dešťová voda patří mezi to nejlepší, co můžete v domácnosti použít. Proč tomu tak je? Čtěte v tomto článku.

Dešťová voda je doslova darem z nebes. A to nejen v dobách sucha, kdy může zachránit doslova celou úrodu před zkázou. Její kvality totiž můžete využít i v domácích podmínkách. A to nejen na zahradě. Pojďte se podívat na to, jaké máte na tomto poli možnosti.

Zachycení vody

Bez kvalitního systému na zachycení vody vám bude déšť úplně k ničemu. Než se tedy začnete rozmýšlet nad tím, co s dešťovou vodou vlastně uděláte, pořiďte si kvalitní nádrž na dešťovou vodu. Jestliže s ní budete zalévat rostliny na zahradě, postačí klasický plastový nebo plechový sud. V případě, že máte větší plány, musíte nad systémem mnohem více přemýšlet.

Základem je kvalitní okap. Ani ten vám ale nezajistí dostatečný přísun dešťové vody. Dobré je to řešit sběračem, který do okapů namontujete. Ten zachytí minimálně 60 procent protékající vody a vodu navíc kvalitně pročistí. 60% účinnost doplňování dešťové vody tedy rozhodně není tristní. Zbylých 40 procent je totiž nezbytnou obětí pro odvod nečistot.

Vodu využijete nejen na zahradě

Jakmile budete mít dostatek pročištěné vody v nádrži, můžete přemýšlet nad jejím využitím. A můžete nám věřit, že v domácích podmínkách vám takto kvalitní zdroj přijde opravdu vhod. Díky měkkosti a nízkému obsahu minerálů jej můžete s klidem v duši použít v pračce. Tyto vlastnosti totiž zajistí, že se ve vodě dokonale rozpustí prací prášek nebo jiný přípravek na praní. Nebudete tedy potřebovat tolik prášku jako při praní klasickou užitkovou vodou.

Nádrž na dešťovou vodu můžete využít i jako hlavní zdroj pro doplňování vody na záchodě. Dešťová voda je obzvlášť skvělá při zavlažování rostlin na zahradě. Aby vaše zahrada vypadala naprosto dokonale, můžete využít vlastností dešťové vody a rozpustit v ní nějaké ty živiny navíc. Zahrada se vám odvděčí hustým porostem a nádherným vzhledem.

Napsat komentář