Jak má vypadat ergonomická židle do kanceláře?

Správná ergonomická židle musí vyhovovat nárokům zdravého sezení u pracovního stolu. Proto musí mít anatomicky tvarované opěradlo, které umožní kvalitní podpěru beder. Podmínkou jsou i polohovatelné područky pro naše lokty. Dostatečně komfortní sedák se zaobleným okrajem směrem dolů má být dostatečně hluboký. Jen tak se do něj vejde celá stehenní část nohou.

Všechna výše uvedená fakta jsou opravdu velmi podstatná a velkou měrou ovlivňují naše zdraví. Všechno totiž významně ovlivňuje zejména prokrvení našich dolních končetin a má podstatný vliv na naše zádové svalstvo, obratle i ploténky.

office-730681_1280

Výběr potahového materiálu kancelářské židle

Výběr potahového materiálu kancelářské židle nikdy nepodceňujte. Rozhodně záleží i na tom, z jakého materiálu je vyroben potah židle do kanceláře. U textilie vždy sledujte dostatečnou prodyšnost použité látky a k tomu i její snadné povrchové čištění. Pokud sázíte na umělé usně, zaměřte se na zdravotně nezávadný materiál, který má dlouhou životnost a vydrží dlouhodobé namáhání. Někdo uvítá i snímatelný potah, který je možné prát. Kožené kancelářské židle zajistí luxusní vzhled, ale nehodí se na dlouhé sezení. V létě se v nich navíc budete dost potit. Tento problém vyřeší síťované kancelářské židle, které jsou dostatečně prodyšné.

Dynamické sezení pro zdravá záda

Pohodlné kancelářské židle udržují zdravá záda. Sezení na židli bude zdravější, pokud bude kancelářská židle vybavena synchronní mechanikou s takzvaným proměnným úhlem mezi sedákem a opěrákem. Jde o to, že je úhel sklopení sedáku závislý na daném úhlu sklopení opěráku. Při pohybu se tedy mění. Na takto přizpůsobené židli sedíte dynamicky, a proto jsou vaše svaly na zádech neustále v pohybu. Jde o podstatné oddálení zdravotních potíží, které se často dostavují po dlouhodobém sezení v kanceláři. Pokud se budete pravidelně věnovat i pohybu, bude to velmi prospěšné pro vaše zdraví.

Napsat komentář