Jak docílíte nádherného trávníku bez holých míst?

Každý vášnivý zahrádkář touží po dokonalém travním koberci. Ten je nejen velmi hezký na pohled, ale zároveň se po něm i dobře chodí v létě. Nejspíše vám je jasné, že dosáhnutí takového výsledku vyžaduje pořádnou porci práce a pravidelnou péči. Jak začít?

Svépomocí, nebo profesionálové?

Každý pozemek vyžaduje odlišný způsob založení trávníku. Nejdříve je samozřejmě nutné odstranit veškeré nerovnosti terénu, které by jinak znemožňovaly dosáhnout úspěchu. Poté přichází na řadu příprava půdy, koupě kvalitních semínek a jejich správné rozprostření. Následně přichází na scénu dlouhodobá péče.

Ačkoliv se to možná nezdá, nejedná se o nic jednoduchého. Přesně proto si mnoho lidí nechává zajistit travní koberec od profesionálů. Zakládání trávníku na klíč je nejlepší cesta. Specializovaná společnost pečlivě vypěstuje celý produkt, poté ho přiveze k vám, upraví terén a ve finále položí bezchybný podklad pod vaše nohy.

Chcete ušetřit?

Živý travní koberec si lze však nainstalovat i svépomocí. Zvolená firma jen upraví terén a doveze vypěstovaný produkt. Vy si ho následně „nainstalujete“ podle svého uvážení. Ačkoliv je tento postup o něco levnější, musíte počítat s celkem náročnou prací. Mezi populární pomocníky patří třeba společnost s příhodným názvem Pokládané trávníky.

Jestli vám nevadí pořádná porce dřiny, můžete si klidně jen nechat vypěstovat koberec a vyrovnání terénu i pokládku vyřešit úplně sami. Daný postup doporučujeme jen fyzicky zdatným lidem. Ať tak, nebo onak, navštivte internetové stránky www.pokladanetravniky.cz a podívejte se, jak bude vypadat vaše zahrada.

Zaujme vás zátěžová varianta s označením OK, či dáte přednost běžnému trávníku? První možnost je vhodná pro majitele fotbalových hřišť, zatímco druhá bohatě postačí všem zahrádkářům.

Napsat komentář