Svařování metodou TIG má ve strojírenském světě široké uplatnění

Svařování metodou TIG je oblíbené nejen mezi mnohými kutily, ale také ve stavebnictví a dalších průmyslových oblastech, ostatně není se čemu divit. Svaříte touto technikou takřka všechny druhy kovů, ať už se jedná o ocel, hliník, měď a podobně.

Sváry jsou přesné a čisté, protože při práci nevzniká kouř a nezůstávají zbytky. Eliminuje se tak riziko vzniku svarových vad, navíc výsledný svar nevyžaduje prakticky žádné čištění. Jaké elektrody koupit?

Co je svařování TIG?

Ve své podstatě je TIG takzvané tavné svařování, při němž se k ohřevu obrobku používá nespotřební wolframová elektroda. Svary jsou pak chráněny inertním plynem.

Svařovací stroje TIG jsou vybaveny transformátorem nebo moderní invertorovou technologií. Moderní svářečky s invertorovou technologií jsou nejen mnohem lehčí než transformátory, ale také umožňují podstatně více nastavení, která můžete pro svařování použít.

Sofistikovanější přístroje nabízejí možnost pulzního svařování TIG, při němž můžete jednotlivé hodnoty ještě přesněji přizpůsobit svým požadavkům při svařování.

Co se týče přídavného materiálu, používá se ve formě tyček anebo drátů na cívkách. Záleží na tom, jestli se jedná o svařování ruční, nebo naopak mechanické. Pro usnadnění práce si přikupte ještě i tavidlo.

Kde koupit všechny potřebné prvky pro svařování?

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli objednat elektrody a přídavné materiály pro svařování, podívejte se do pestrého produktového portfolia Wirpo.cz. Uvedený internetový obchod má nové a inovativní progresivní produkty od autorizovaných a přímých dovozců. V nabídce jsou také různé ochranné pomůcky, které při práci potřebujete, i když svařujete v domácích podmínkách. S dodaným zbožím budete nadmíru spokojení.

Napsat komentář