Zimě vévodí živly, chráníte dostatečně svůj majetek?

Sníh a vichřice patří k nejničivějším zimním živlům, které statisticky ničí náš majetek. Za poslední rok došlo k významnému nárůstu počtu pojistných událostí právě v souvislosti se sněhem, vichřicí nebo souvisejícím krupobitím. Dáno to bylo proměnlivým počasím a výsledkem všech těchto kalamit byly zdevastované střechy rodinných domů, ale i poničené vedlejší budovy nebo ploty, škody jednotlivců šly do statisíců. A jak chráníte před zimními živly svůj majetek vy?

Výhoda komplexního pojištění

Kromě zabezpečení objektu a nemovitosti proti nepřízním zimního počasí je vhodné si sjednat adekvátní pojištění majetku. U rodinného domu je tím myšleno pojištění nemovitosti a domácnosti. Lidé si často tyto dva pojistné produkty pletou, sice se týkají oba té samé nemovitosti, ale kryjí zcela odlišné škody. To, že mají majitelé často sjednaný špatný produkt, zjistí až při řešení pojistné události. Výhodné je proto si u nemovitostí sjednat komplexní pojištění, které kryje škody obojího rázu.

Bez rizika podpojištění

Dalším důležitým parametrem u pojištění nemovitosti a domácnosti je sjednaná pojistná částka. Ta by měla vycházet z ocenění veškerého vybavení a také majetku, který vaše rodina vlastní. U komplexního pojištění se lze tomuto složitému procesu vyhnout a sjednat si pojištění na paušální částku, která vychází z obytné plochy domu nebo bytu v m². Stejně tak si lze navolit výši spoluúčasti, ale i sjednat připojištění na odpovědnost z držby nemovitosti na vyšší pojistnou částku, což se může hodit při pádu omítky nebo ledu z vašeho domu na luxusní automobil vašeho souseda.

bydlenicz.cz_ergo_cz_01

Včetně pojištění občanské odpovědnosti

Zimu nekazí jen zimní živly, ale nehoda se vám může stát i při zimních radovánkách, lyžování nebo sáňkování, kdy někomu poničíte majetek nebo někoho dokonce zraníte. Pro tyto případy je velkým benefitem komplexního pojištění sjednané pojištění občanské odpovědnosti. To má celosvětovou platnost a vztahuje se dokonce na partnerku, ale i děti. Připojistit si lze také domácí mazlíčky, mimo jiné psa i koně.

Napsat komentář