konf-zidle2

Zdravé sezení v práci? Jedině s kvalitní kancelářskou židlí.

Zdravé sezení během dne v práci a výběr správné, kvalitní kancelářské židle či křesla, není radno podceňovat. Židle musí splňovat požadavky na zdravé sezení. Na kancelářské židli nebo křesle denně trávíme více času než na kterékoli jiné židli. Oněch osm a více hodin denně na špatné židli nám může uškodit. Proto jejímu výběru přikládejte velký důraz. Dnešní sortiment kancelářských židlí a křesel je velmi široký a rozmanitý. Kritériem ale není pouze finanční limit.

leather-chair

Strávený čas na židli a její účel

Kancelářské židle a křesla dělíme do mnoha kategorií. Od obyčejných židlí, určených pro studenty či běžné úředníky, až po luxusní kožená kancelářská křesla. Nejobecněji dělíme židle pro domácí a profesionální použití. Kancelářská křesla a židle pro domácí použití jsou nejjednodušší variantou pro nenáročné sezení. Mají textilní potah, v lepším případě možnost nastavení výšky a opěrky pod ruce. Splní nároky pro praktickou a jednoduchou židli jen k občasné práci na počítači. Levná židle ale často nesplní patřičnou nutnost komfortu se základními funkcemi a vlastnostmi pro zdravé sezení při delší práci.

Židle pro profesionální použití

Profesionálním použitím se rozumí kancelářské křeslo či židle využívaná přímo při práci několik hodin denně. V prvé řadě by měla tato židle splňovat veškeré zásady zdravého sezení, zejména pět hlavních zásad. Má mít pohodlný sedák, bezpečný podvozek, anatomické opěradlo, nastavitelné opěrky a kvalitní materiál i zpracování. Rozhodující roli při výběru hraje i fakt, zda židle podporuje tzv. dynamické sezení. Mechanismus židle tak umožňuje přirozeně měnit podle potřeby polohu těla. Kancelářská židle, které podporují dynamické sezení, je ideálem, jakého můžete při výběru dosáhnout.

konf-zidle

Správné nastavení židle

Výhodou kvalitních židlí a křesel pro profesionální použití je velké množství potahů i barevných variant. Kancelářské židle a křesla přizpůsobíte vzhledu vašeho interiéru. Kvalitní židle, vybraná podle našich požadavků a představ, bude mít asi o něco vyšší cenu, přesto se investice do kvalitní kancelářské židle vyplatí. Důležitou částí výběru a používání kancelářské židle je správné nastavení. Židle s vyspělými mechanismy a opěrkami potřebuje důkladné nastavení všech součástí. Jedině tak je nová kancelářská židle plně připravena pro pohodlné sezení při práci.

Jak vybrat správné kancelářské křeslo nebo židli

Nejprve si promyslete účel, pro jaký ji potřebujete. Pak si pro zdravé sezení zvolte kvalitní kancelářské židle. Správná židle do kanceláře je investice do zdraví. Rozmyslete si, kolik chcete do židle či křesla investovat. Ony ty levné kancelářské židle nesou sebou často i velké nepohodlí. Bolesti zad či kyčlí nejsou nic příjemného. Pro dokonale zdravé sezení je nutný ergonomický tvar pracovní židle zajišťující vhodnou podporu páteře a respektující její přirozené zakřivení. Židle má být dostatečně polstrovaná, potažená vhodným a odolným materiálem s dobrou prodyšností i s kvalitní konstrukcí.

 

Napsat komentář