Střecha je základ každé stavby

Každá stavba, ať malá nebo velká, má střechu. Tvary a použité materiály můžou být u střech různé a často se tvar a pužitý materiál střechy navzájem ovlivňují. V zásadě existují dva základní tvary střech – jsou to střechy rovné a ty ostatní. Na rovné střechy se ve většině případů nepoužívá žádná specializovaní střešní krytina, prakticky se o výstavbě střechy ani nedá hovořit. Rovné střechy ve většině případů používají jako střešní krytinu materiály podobné asfaltové lepence.

Jaká je vhodná střešní krytina?

Vhodnou střešní krytinu je dobré zvolit nejen podle typu střechy, ale také podle charakteru celé stavby. Základní střešní krytiny jsou střešní tašky a plechové střešní krytiny – plechové střechy. V tomto článku se blíže podíváme na jednoduché plechové střechy – plechové střešní krytiny.

Je vhodná plechová střecha?

Jaká je nejlepší střešní krytina se jednoznačně říct nedá. Střecha a střešní krytina se musí volit podle charakteru celého objeltu a také podle finančních možností investora. Pokud se jedná o jednoduchou stavbu, která nenese punc exkluzivity, je dobré použít jednoduchou plechovou střechu. Múže to být i dražší a v podstatě věčná varianta hliníkové střechy – ta se vyrábí i v barevných varintách.

Montáž plechové střechy

K montáži celé plechové střechy nepotřebujete žádné specílní prostředky ani schopnosti. Montáž této střešní krytiny zvládne každý šikovný řemeslník a vystačí si s běžným dílenským vybavením. Tato jednoduchost nenáročnost instalace plechové střechy je také jedním z důvodů oblíbenosti těchto střech. Při montáži se k dokonalému utěsnění ppoužívá montážní pěna. Ideální je montážní pěna v praktických tubách – kartuších.

Napsat komentář