radiator-250558_1920 (1)

Vytápění plynem: Určitě se vyplatí, ale…

Venku ještě stále mrzne, až praští. Vy si nejspíše hovíte v pohodlí vašeho bytu či domu a čekáte, až se oteplí. Tepelný komfort už většina z nás bere jako jakousi samozřejmost a nezbytnost. Vytápění interiérů objektů je už dnes na takové úrovni, že si skutečně nemusíme dělat hlavu s tím, kdy bude nezbytné přiložit. Tedy alespoň v případě plynového vytápění. To dnes představují stále jednu z nejekonomičtějších variant, jež existují. Ano, automatizované kotle na tuhá paliva vám také do jisté míry dopřejí luxus bezstarostnosti, nicméně přiložit dříve či později budete muset. Plyn jako komodita není nijak výrazně drahý. Peníze navíc vynakládají majitelé nemovitostí kvůli špatnému zateplení pláště objektu a především za situaci může starý kotel. Právě na toto zařízení, respektive jeho nákup, se zaměříme podrobněji v tomto článku.

Účinnost v hlavní roli

Při nákupu plynového kotle se soustřeďte zejména na účinnost. Aktuálně se v mnoha domácnostech nacházejí již zastaralé modely, u nichž je tento ukazatel na úplném minimu. Majitelé objektů se pak zbytečně diví, že spotřebují obrovské množství plynu, což se logicky objeví také na vyúčtování. Platby jsou tak i několikanásobně vyšší oproti nemovitostem vytápěným moderními plynovými kotli. U těch nejnovějších se standardně účinnost pohybuje okolo 80 %. Pod tuto hranici fakticky nejde. Mnohé klasické i kondenzační kotle jsou dokonce ještě účinnější, takže se lze dostat k maximální možné úspoře. Vy sami si ostatně můžete spočítat možnou spotřebu plynu. Učinit tak lze na online kalkulačkách. Mnohem přesněji vám ale všechno spočítají profesionálové z Topenivodaplyn.cz.

Jakou značku kotle volit?

I tuto otázku je zapotřebí zodpovědět. Na trhu se totiž nachází hned několik výrobců plynových kotlů. Jakousi sázkou na jistotu spojenou s dlouhodobou tradicí jsou kotle Junkers. Ostatně sám Hugo Junkers stál u zrodu prvních zařízení tohoto typu. Je to už více než 100 let, co zkonstruoval první plynový kotel, který nahradil tradiční kotle na uhlí. Topení se tehdy stalo komfortním a lidé již nemuseli myslet na dodávky uhlí a hlavně jeho vynášení až ke kotli samotnému či neustálé přikládání.

Junkers CERACLASS: Ekonomické a komfortní vytápění

Dlužni nemůžeme zůstat ani doporučení konkrétní značky plynových zařízení. Z konvenčních kotlů vybíráme modely z řady Junkers Ceraclass. Jedná se o plynové kotle s optimální účinností, tichým chodem a kompaktními rozměry. Vždyť třeba model Junkers Ceraclass ZW 24-2 DH KEP představuje v podstatě menší box o rozměrech 700 × 400 × 298 cm. Ovládání je naprosto jednoduché a zvládne jej každý uživatel bez nějakého dlouhého čtení návodů a vysvětlování. Zároveň je kotel řešen tak, aby se v případě potřeby servisní technik ihned dostal do jeho útrob. Na ekonomický chod se můžete spolehnout, což se pozitivně projeví už na prvním vyúčtování.

Napsat komentář