Plánujeme kuchyň na míru. Na co si dát pozor?

Konečně je tu radostný okamžik, kdy se rozhodnete zainvestovat a rekonstruovat kuchyň. Jde o velmi důležitou místnost v každém bytě, kde by se měl člověk cítit příjemně, a vše by mělo být nakloněno pro vytváření nejchutnějších pokrmů. Dobrým řešením bývá pustit se do kuchyně na míru, která vám nabídne přesně to, co potřebujete. Musíte však zvládnout potřebné plánování. V článku najdete několik doporučení, která se vám mohou hodit.

První plán realizace

Nejdříve je dobré stanovit si orientační datum samotné rekonstrukce s dostatečným časovým předstihem pro důkladné plánování do nejmenších detailů. Přeci jenom chceme, aby výsledek několik let vydržel, takže bychom s ním měli být co nejvíce spokojení. Dalším praktickým bodem je stanovení rozpočtu. Určete si horní hranici, která se bude hodit při dalším výběru materiálů a spotřebičů.

Vsaďte na to, co se vám líbí

Nejdříve si vytvořte v hlavě představu, co by se vám líbilo, a zkuste ji napasovat na prostorové možnosti vašeho bytu. Vyberte si krásné barevné kombinace, vestavěné spotřebiče a stylový nábytek na míru. Nezapomeňte také na pracovní desku. Zde je potřeba zamyslet se hlavně nad praktickou stránkou, protože lesklá varianta vypadá sice luxusně, ale je potřeba pravidelně věnovat čas na její naleštění. Z toho důvodu se jako lepší volba jeví matná kuchyňská deska. Platí to i ohledně dalšího vybavení, že je dobré přemýšlet nad praktickým využitím.

Čím více úložného prostoru, tím lépe

Několik kusů talířů, příbory, potraviny, hrnce, mixéry, pánvičky a podobně jsou věci, které potřebují svůj úložný prostor. Efektivním řešením jsou vestavěné skříně vhodné hlavně do menších místností. Čím více úložného prostoru získáte již od začátku, tím lépe se vám následně budou jednotlivé věci uklízet a udržovat v pořádku. Během plánování rekonstrukce se tedy nepodceňujte a dopřejte si raději lehkou rezervu v podobě několika poliček navíc. Uvidíte, že je určitě zaplníte.

Inspirace není nikdy dost

Zařizování nové kuchyně není nic složitého, ale máme tolik možností, až je vybírání velmi složité. Pokud vám schází inspirace, podívejte se na kuchyně do fotogalerie. Nakombinujte si jednotlivé prvky a získáte originální výsledek podle vašich představ. S trochou hledání není problém objevit i řešení atypických prostorů v půdních bytech a podobně.

Vyberte si nejlepší firmu pro realizaci

Velmi důležitým krokem je výběr firmy, která se postará o rekonstrukci. Součástí servisu bývají konzultace s interiérovými designéry a poradci. Ti vám mohou doporučit neotřelá moderní řešení pro maximální využití prostoru a potenciálu. Je však důležité vybrat firmu s dobrými referencemi od předchozích klientů. Názor si jistě uděláte při prvním kontaktu sami.

Napsat komentář