Vyměňte balkony za lodžie!

Pro obyvatele bytů jsou balkony často jedinou možností, jak se dostat na vzduch. Letos, kdy jsme museli být zavření doma, to platí obzvlášť. Staré balkony jsou však k trávení volného času nevyhovující, právě proto se v mnohých bytových domech vyměňují za prostorné lodžie.

Moderní lodžie se dají přizpůsobit podle vašeho vkusu. Někdo si je nechá zasklít, a tím pádem získá další obytnou místnost. Další je využívají pro pěstování květin i bylinek. Jiní tam skladují kolo, pokud nemají sklep. Na lodžii se dá vybudovat také oáza klidu – stačí hezké křesílko, stoleček, uvařit si kávu a vzít si do ruky knihu.

Jaký je rozdíl mezi balkonem a lodžií?

Vezměme to pěkně od základů – v prvé řadě je třeba si ujasnit, jaký je rozdíl mezi balkonem a lodžií. Lodžie bývají typicky větší než balkony, hlavní odlišnost však spočívá v tom, že lodžie má boční stěny. Díky tomu je pobyt na ní příjemnější, jste chránění před větrem i deštěm. Lodžie také bývají zastřešené (i ty v nejvyšším patře), tudíž jsou, na rozdíl od řady starých balkonů, vhodné k sušení prádla.

Lodžie se vždycky dají nějak vymyslet

Když se rozhlédnete po bytových domech, všimnete si, že lodžie vypadají různě. Některé jsou zabudované, další vyčnívají, jedny mají tvar obdélníku, jiné obdélníku se zkosenou hranou. Variant je celá řada a odborníci vám pomohou vybrat tu vhodnou právě pro váš dům. Betonové lodžie se mohou postavit i se samostatnou konstrukcí, jenom se přilepí k domu, takže pak nezatěžují statiku celé budovy. Řešení vždycky existuje, když se obrátíte na profesionály.

FiMont vám lodžie vymyslí

Specialistou na betonové lodžie je třeba společnost FiMont, která využívá vlastní, léty prověřený, systém kotvení. Problematiku balkonů a lodžií zná do nejmenších detailů a jistě vymyslí řešení na míru i pro vás. Více informací a rovněž ukázky práce najdete přímo na webových stránkách www.fimont.cz.

Napsat komentář