Demolice domu – jak se na ni připravit a co to obnáší

Pořídili jste si pozemek, na kterém stojí stará stavba, jež vám brání v realizaci vlastního bydlení? Pokud se nejedná pouze o stavební zbytky či malé objekty, jako je kůlna nebo plot, které jste schopni zlikvidovat svépomocí, bude potřeba zásah demoliční čety. Nebojte, řešení demolice není raketová věda. Vše za vás udělá profesionální firma během několika dnů. Ještě předtím, než začnete bourat, je potřeba vyřešit několik důležitých věcí. O tom, jak probíhá příprava i samotná demolice, se dočtete v tomto článku.

Podání žádosti o odstranění stavby

K tomu, abyste mohli započít demoliční práce, je potřeba nejprve podat žádost o odstranění stavby. Pokud se jedná o objekt, jenž byl postaven na základě povolení ke stavbě, je nutné pro jeho zbourání povolení k demolici. V případě, že se jedná o větší stavbu, například starý činžovní dům, bude nezbytné předložit na příslušném stavebním úřadě také projekt demolice domu. Co vše potřebujete, abyste mohli podat žádost o demolici?

1) Souhlas sousedů (týká se i obecních pozemků a staveb)

2) Projekt bouracích prací

3) Doklad o vlastnictví nemovitosti

4) Přeložka elektřiny – nutné zažádat svého dodavatele elektřiny. K žádosti o přeložku dokládáte snímek pozemkové mapy, kde je vyznačen daný objekt a úseky k přeložení.

Co následuje po schválení demolice

Jakmile vám úřad vydá povolení k demolici, můžete začít. Ze všeho nejdřív je v případě demolice staveb nutné odpojit všechny sítě – vodu, elektřinu, plyn i kanalizaci, a zabezpečit jejich přípojky. Dále je třeba zařídit odvoz suti a ostatního odpadu. Společnost Recyklace Přeštice, s.r.o. vám zajistí nejen samotné zbourání domu, ale také recyklaci a odvoz odpadu. Díky jejich profesionálním službám si ušetříte práci, čas i peníze. Pokud plánujete na pozemku stavět nový objekt, tato společnost vám poskytne stavební materiál včetně jeho dovozu. Chcete-li vědět, kolik stojí demolice domu, neváhejte navštívit webové stránky www.recyklaceprestice.cz/.

Napsat komentář