Vybíráme podlahu do nového bytu

Součástí kompletní rekonstrukce bytu je mimo jiné výběr vhodné podlahové krytiny. Různé typy podlah mají různé vlastnosti, od kterých se odvíjí jejich využití. Jedna krytina se hodí lépe do koupelny, jiná zase do ložnice. Než se bezhlavě vrhneme do jejich nákupu, je potřeba promyslet, co od takové podlahy očekáváme, abychom výběr přizpůsobili podmínkám daného prostředí. Následující článek nám prozradí, čím se vyznačují jednotlivé materiály a proč plovoucí podlahy patří stále k těm nejoblíbenějším.

Vlastnosti podlahových krytin

Dávno jsou pryč časy, kdy domácnosti „zdobily“ nepraktické koberce. Moderní doba nás naučila, že hladké povrchy vypadají nejen stylově, ale jejich údržba je daleko jednodušší. Proto dnes ve většině bytů slouží koberce převážně jako dekorace a podlahu tvoří odhalená hladká krytina, která může mít různé podoby. Nejčastějšími materiály používanými pro pokládku jsou:

· Dřevo – pevný materiál, který vydrží dlouhá léta, snadno se renovuje, udržuje a dobře izoluje.

· Vinyl – odolný vůči vodě a vlhkosti, proto se využívá zejména do koupelen a kuchyní. Má dobré akustické vlastnosti a jednoduše se udržuje.

· Keramická dlažba – ideální podlaha do kuchyně, koupelny či chodby, snese vysokou zátěž a vydrží desítky let.

· Mramorová dlažba – vhodná do exteriéru i interiéru, díky své pevnosti a odolnosti se hodí do místností s vysokou mírou zatížení, jako jsou například haly a chodby.

Nesmrtelné plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové materiály stále patří dřevo. Plovoucí podlahy jsou vyhledávané nejen kvůli jednoduché údržbě a dostupné ceně, ale také pro jejich estetický vzhled. Tento druh krytiny vytváří v pokoji útulné prostředí a hodí se velmi dobře do obývacích pokojů, pracoven nebo ložnic. Díky skvělým izolačním vlastnostem je navíc vhodným řešením do domácností s podlahovým vytápěním. Pozor si však musíme dát, pokud vlastníme domácího mazlíčka. Drápky psa či kočky mohou dřevo snadno poškrábat.

Napsat komentář