PR_Aulix160604

Vybíráme osvětlení do nového domu

Nový dům vyžaduje promyšlený systém osvětlení. Je třeba si předem promyslet, čím si budete chtít ve které místnosti svítit. Podle toho se potom nachystají rozvody elektřiny. Osvětlení je dobré si důkladně naplánovat, zjistit si, jaké máte možnosti a která z nich vám bude nejlépe vyhovovat.

Klasika nebo moderna?

Klasický model, který se používal dříve, je centrální lustr či stropní svítidlo v každé místnosti. Stačí to ale? V některých místnostech ano, zejména v ložnici, kam si chodíme odpočinout, se předpokládá, že základní osvětlení ze stropu bude stačit. Ovšem ve větších interiérech, jako je především obývací pokoj, bude zapotřebí víc světla. Tím ale nemyslíme, že přidáte do stropního svítidla žárovku navíc, je mnohem příznivější pro naše oči, když světlo přichází z více stran. Je tedy výhodnější pro celkovou světelnou pohodu v místnosti, pokud zvolíte některá doplňková svítidla, jako jsou třeba stojací lampy, nástěnná nebo spotová svítidla. S jejich použitím je dobré počítat předem.

Nechte si poradit

Nevíte, jak by mohlo vypadat osvětlení ve vašem obývacím pokoji, ložnici nebo kuchyni? Nechte si vytvořit profesionální návrh osvětlení. V dnešní době existují také modernější způsoby osvětlení, velmi praktická jsou bodová svítidla zabudovaná ve stropě, použijete-li LED světelné zdroje, je možné je plynule stmívat podle vašich potřeb.

Pokud vám nevadí si za pohodlí trochu připlatit, fungují již několik let osvědčené prostředky pro automatizaci domácnosti. V praxi se jedná o systém, který jednoduchým stiskem tlačítka dokáže regulovat osvětlení ve vašem domě. Jedním takovým systémem je HomeMatic. Pomocí centrální jednotky, PC nebo smartphonu v mžiku navodíte atmosféru jako stvořenou pro klidný filmový večer nebo naopak rozvernou párty. Co k tomu potřebujete? Především sadu stmívačů světel, které aplikujete jak na stropní světla, tak na další světelné zdroje v obývacím pokoji.

Napsat komentář