Jak oživit interiér

Časem se i krásná výzdoba okouká a je dobré ji pro oživení změnit. Pokud máte pocit, že i váš domov ztratil na šarmu, vsaďte na nové dekorace. Jak už je to dlouho, kdy jste naposledy malovali? Nezasloužily by si vaše stěny nový kabát? Nechce-li se vám uklízet po malíři, vsaďte na mnohem čistší a modernější metodu dekorování stěn – tapetování.

Tapetování – snadná cesta ke změně

Tapety promění váš domov v mžiku k nepoznání. Tapety jsou moderním způsobem, jak oživit okoukaný a fádní interiér, jsou úžasně barevné, snadno se s nimi manipuluje a představují ideální řešení do každého pokoje. Dříve se tapetami pokrývaly celé stěny, to už dnes není nutné, samozřejmě i takové tapety jsou k dostání, mnohem častěji se ale využívají obrazové tapety složené pouze z několika málo částí. Možností je celá řada, velmi atraktivní jsou 3D tapety, které vytváří v interiéru iluzi trojrozměrného obrazu. Tohoto jevu často využívají dětské tapety s motivy oblíbených pohádkových postav a hrdinů. Děti se potom budou cítit jako uprostřed pohádky.

Vybírejte podle materiálu

Záleží samozřejmě na materiálu tapety, starším typem jsou papírové, které se ale hůř lepí, zato jsou ale levnější. Dnes už větší výběr poskytují vliesové tapety složené z celulózových vláken a buničiny. Ty se mnohem snadněji lepí na stěnu, mají delší životnost a nabízí krásné barevné motivy. Fototapety se často aplikují do obývacích pokojů místo uměleckých obrazů. Také v jídelně a kuchyni mají tapety své místo. V jídelně vytvoří příjemnou atmosféru, zatímco v kuchyni lze tapety využít k renovaci skříněk nebo na zeď za kuchyňskou linku místo obkladů. To už jsou ale speciální vinylové tapety, které se vyznačují mnohem větší odolností a delší životností. Vedle tapet se používají také samolepící dekorace, které ve vašem interiéru pomohou vytvořit originální atmosféru.

Napsat komentář