Vybíráme krb do obývacího pokoje

Po bydlení s krbem touží spoustu lidí, ale ne každý si může tuto vymoženost dovolit. Důležitou roli hraje nejen správné umístění nábytku, ale i dalších prvků, pokud se rozhodnete pro krb. Dříve než se rozhodnete pro ten či onen krb nebo krbová kamna, tak si na internetu prohlédněte elegantní designové nápady jak navrhnout perfektní obývací pokoj s praskajícím krbem a vytvořit tak pěkné bydlení. Umístění krbu klasickým způsobem nikdy nevyjde z módy. Krb se stává v tomto případě dominantou v místnosti a sedací soupravu s konferenčním stolkem umístěte před krb. Chcete-li zkusit něco jiného, ​​umístěte do obývacího pokoje TV s plochou obrazovkou přímo nad krb.

Krb má své kouzlo a využití v tradiční i moderní architektuře

Zůstává však otázkou, zda uživatelé očekávající i jistý komfort, ocení krb jako hlavní zdroj tepla. Mnohokrát se stalo, že po prvotním nadšení se krb nakonec přestane používat. Proto je vhodné včas uvážit, zda investice do krbu má smysl a promyslet i následky takové investice. Pokud je krb v obývacím pokoji, počítejte se zvýšenou prašností, a také s tím, že místnost budete muset i častěji malovat. Naopak krb, který se nebude používat, se stává zdrojem netěsností budovy a tak místo tepla vám bude vlivem infiltrace studeného vzduchu přes komínové těleso, dodávat chlad.

TIP: Přečtěte si zajímavé tipy jak jednoduše propojit obývák s kuchyní zde.

Krb s výměníkem nebo krbová kamna?

Podobná situace je i u krbů s výměníkem. Celková investice je poměrně vysoká, neboť kromě komína a samotné krbové vložky s výměníkem, je třeba počítat i s tím, že se teplo bude ukládat do akumulační nádoby a výměník se musí chránit při náhlém výpadku elektrické energie během topení v krbu. Krb stejně jako krbová kamna nabízejí zpestření interiéru a vnášejí do obydlí pocit “tepla rodinného krbu”, ale určitě by se nemělo jednat o hlavní zdroj tepla.

1 komentář: „Vybíráme krb do obývacího pokoje

Napsat komentář