backdrop-21534_1280

Tapety, ano či ne?

Doby, kdy se šetřilo na omítkách a nové byty se polepily tapetami, je nenávratně pryč. Ovšem jak ukázal průzkum trhu, tapety se do našich domácností vrací. Ovšem v úplně jiném rozměru, kvalitě, barvách a vzorech. Váš interiér již nebude tuctový, ale získá punc originality. Tapety se vracejí do designu a jsou opravdu IN, oceníte především barevnou pestrost. V současné době nám tapety nemají zakrýt nehezký beton, ale slouží k oživení interiéru či zcela k jeho změně. Pokud je pro vás toto téma aktuální a vy toužíte své bydlení něčím ozvláštnit. Jsou tapety to prvé ořechové.

Tapety – zpříjemní vaše bydlení

Nabídka tapet je tak obrovská, že se někdy paradoxně ignorují a raději se nechají stěny holé, neboť se nelze rozhodnout pro tu či onu. Nabízíme pro tento případ jedno zlaté pravidlo. Vždy předtím, než se vydáte do obchodu po vzorník, určitě si udělejte svou představu o tom, jak by měly vaše tapety vypadat. Nezapomeňte při tom na podmínku, že tapeta musí vždy obsahovat alespoň jeden odstín totožný se zařízením pokoje, nebo jiných stěn v místnosti. Tapetujte i doplňky! Stěny, ale i doplňky s pomocí tapet dostanou nový šmrnc. Oživte starší nábytek, či skříně. Existují samolepící tapety různé povrchové úpravy, jejichž aplikaci zvládnou i děti. Tapety musí jednoduše ladit s interiérem.

V jakém případě se lepení tapet nedoporučuje?

Tapety se nedoporučují lepit na stěny se zvláště strukturovaným povrchem. A už vůbec je nesmíte lepit na staré tapety, ty se musí strhnout a stěny očistit. Nejlevnější jsou tapety papírové, ale nejsou vhodné na vlhké stěny. Rrauhfaser tapety (složené z několika vrstev papíru) se hodí ne nerovné stěny stejně jako tapety reliéfní, které obsahují plastický, vícebarevný trojrozměrný tisk. A tam, kde je bydlení znepříjemňované vysokou vlhkostí. Do koupelny se doporučují vinylové tapety, jsou odolné proti oděrku a vlhkosti. Stylově a efektně působí textilní tapety.

Napsat komentář