Výběr matrace: S důrazem na pohodlný relax

Dostatečné množství kvalitního spánku a relaxace bohužel v současné době spoustě lidem chybí. Bereme jako samozřejmost, že si v noci zkrátka na určitou dobu lehneme. Nepřesahuje-li ovšem čas tuhého spánku zhruba 6 hodin, je to málo. Na druhý den se zpravidla cítíme unaveně a nepřipraveně na další náročný pracovní den. Mnohdy to ale není pouze nedostatkem času při odpočinku, ale i postelí a zejména matrací. Právě na její nákup se soustředíme v tomto článku. Jestliže se nyní chystáte k pořízení nového modelu, čtěte dál…

Velikost matrace musí korespondovat s postelí

Při volbě správné matrace se orientujte především podle velikosti vaší postele. Máte-li pouze jednolůžko, stačí vzít klasickou matraci pro standardní postele. U velkého letiště můžete volit partnerské matrace. Mnohdy není problém vybrat i dvě standardní vedle sebe, nicméně počítat musíte s mezerou mezi nimi, jež vám nemusí příliš sedět. Tato volba je často zcela individuální. S velkou matrací se hůře manipuluje při jejím čištění.

Jaký typ matrace volit?

To závisí jen na tom, nač jste zvyklí. Jsou lidé, kteří mají rádi velmi tvrdý povrch při odpočinku, a naopak také ti, jimž vyhovuje se do matrace pořádně probořit. Jestliže nevybíráte pro sebe, ale pro někoho jiného, nezapomeňte se ho zeptat. Mezi velmi oblíbené patří zejména pružinové matrace vyznačující se maximální pevností a také vysokou prodyšností. Pokud chcete model se specifickými ortopedickými vlastnostmi, vsaďte na studenou pěnu. Ta se dokáže přizpůsobit vaší aktuální poloze. Antialergenní jsou latexové matrace. Optimálně korespondují s lamelovými rošty.

Matrace nemusí patřit mezi extrémní výdaje

Myslíte si, že levné matrace nejsou kvalitní, a raději se jim vyhýbáte? Nemusíte! Na trhu se nachází spousta lacinějších modelů, které svou kvalitou předčí i ty drahé. Není od věci podívat se i na nejrůznější cenová zvýhodnění. Za zmínku stojí kupříkladu akce matrace 1+1.

Napsat komentář