inventer

Víte, že větrání s rekuperací je nejen trendy technologie, ale také velmi praktické?

Pokud zařizujete dům, chatu, či byt a trochu jste pronikli do stavařské hantýrky, pojem větrání s rekuperací jste nejspíše alespoň zaslechli. Je to jedno z těch hezkých trendy slov, o kterých se v posledních letech ve stavebnictví hodně mluví. Byla by však škoda považovat tento pojem jen za jakýsi módní trend. Větrání s rekuperací je totiž velmi praktické a má daleko dlouhodobější budoucnost než pouhé sezónní výstřelky.

Pro pořádek trocha definic

Ti, kteří vědí, co slovo rekuperace znamená, mohou bez obtíží tento odstavec přeskočit. Těm ostatním bych rád objasnil, že rekuperace je proces, při kterém je odsávám starý vzduch a nahrazován novým v přesně daných časových fázích za pomocí větracích jednotek. Tyto fáze pro větrací jednotky jsou řízeny pomocí centrálního regulátoru, který dává jednotkám pokyny, kdy větrat a kdy ne.

Jaké to má přínosy?

Tím, že při řízeném větrání s rekuperací jednotky nevětrají pořád, ale jen v předem daných časových intervalech, dosahujeme značných energetických úspor. Samotné větrací fáze jsou poměrně krátké, takže se tím vyvarujete teplotních šoků způsobujících nemoci a zvýšenou potřebu vytápění. Ekologičnost systému podtrhuje i možnost dostat na jeho pořízení dotace od ministerstva životního prostředí.

Zdravotní přínosy nespočívají jen ve snížených výkyvech teplot, ale také v lepším ovzduším v objektu. Pravidelné větrání znamená snížený výskyt plísní a bakterií. Jednotlivé větrací jednotky obsahují filtry, které likvidují škodlivé roztoče.

Větrací systém inVENTer nikterak nenaruší vzhled vašeho interiéru.
Větrací systém inVENTer nikterak nenaruší vzhled vašeho interiéru.

Jak to vypadá?

Kromě praktičnosti je třeba nepodceňovat i hledisko vzhledu. Nikdo z nás nechce žít v ošklivém domě, či bytě, a proto vás zajisté zajímá, jak celý systém řízeného větrání s rekuperací vypadá. Samozřejmě vždy záleží na výrobci a schopnostech jeho designerů. V případě globálních značek (například německého inVENTeru) jsou ale veškeré prvky větracích systémů řešeny s maximální mírou vkusu.

Kdo to prodává?

Díky tomu, že si technologie na českém trhu získává popularitu, je zde již několik etablovaných firem v této oblasti. Jednou z nich je A-Invent s. r. o. dodávající již zmíněný inVENTer, který patří mezi světovou špičku v oboru. Jeho servis je na velmi vysoké úrovni, protože stačí jen zaslat poptávku obsahující nákres domu a oni vám zdarma sestaví optimální model větracích jednotek. To je velmi dobré, protože správný výběr komponent je klíčovou podmínkou pro správné fungování větracích systémů s rekuperací.

Napsat komentář