3 tipy pro bezproblémové studentské bydlení

Chystáte se na vysokoškolská studia? Pokud nepocházíte z univerzitního města, ani nehodláte bydlet na kolejích, pak je jedinou možností sehnat si podnájem. Podívejte se na naše 3 tipy pro bezproblémové studentské bydlení v podnájmu:

# 1 Informace mají cenu zlata

V první řadě se informujte o tom, v jakých mezích se pohybují ceny nájmů v daném městě. Přestože nehodláte bydlet na koleji, zjistěte si, kolik tak zhruba měsíčně stojí. Nenecháte se tak oškubat od domácího a získáte argumenty při případném smlouvání.

Další výhodou je vědět kde ubytování hledat. Internet je jistě nejdůležitějším kanálem, kromě klasických inzerčních webů, které najdete během krátkého googlení, se podívejte i na různé skupiny na Facebooku. Nejlepší nabídky jdou však stejně přes známé či kamarády. Rozhoďte sítě a krom výhodného podnájmu nejspíš získáte i fajn spolubydlící.

studentsky-pokoj-active-i_4627_1-da40ccfd

# 2 Vybavení není samozřejmostí

Ne všechny studentské pokoje jsou plně zařízeny. Někteří se v takovém případě spokojí s postelí postavenou z palet. Někdo je ale náročnější a s podobně punkovým přístupem se nespokojí. V tom případě je potřeba zvolit kvalitní studentskou postel, která poskytne prostor pro vydatný spánek během zkouškového i k vyležení kocovin z následných oslav.

Peníze ušetřené nahrazením tradiční postele paletami byste měli investovat do kvalitní matrace. Vaše záda i případní spolunocležníci vám poděkují.

# 3 Všechno je to o lidech

Dobré vztahy s domácím vám ušetří mnoho starostí. Neobejde se to však bez obětí – párty do pozdních ranních hodin ve všední dny ani pravidelně opožděné placení nájmu z vás kamarády určitě neudělají.

Málokdo má na to, aby si během studií pronajal vlastní byt. Proto mají správní spolubydlící cenu zlata. Studenti medicíny vás nebudou rušit hlučnou konverzací v kuchyni do ranních hodin. Pokud se vám je však podaří vytáhnout od skript, budete si gratulovat. Naopak se studenty uměleckých škol toho moc nenaspíte. Proto si v rámci možností vyberte takové spolubydlící, abyste s nimi přežili semestr bez jakékoliv psychické i fyzické újmy na obou stranách.

Napsat komentář