Ušetřete za energii. Pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu

Už vás nebaví platit neustále vyšší cenu za elektřinu, která stoupá rychlejším tempem než růst platů? Pak přišel čas zauvažovat nad pořízením fotovoltaické elektrárny na střechu vašeho rodinného domu, díky které můžete za elektřinu pro vaši domácnost výrazně ušetřit. Pořídit si fotovoltaickou elektrárnu není v současné době vůbec těžké. A jak na to?

Výhody a nevýhody pořízení  fotovoltaiky

Hlavní výhodou fotovoltaické elektrárny je zejména možnost pokrýt většinu spotřeby elektrické energie a ušetřit peníze. Získaná energie lze využít také pro vytápění a ohřev vody, čímž se zvýší vaše úspora. Fotovoltaická elektrárna na klíč také přispěje ke zlepšení životního prostředí, jelikož se jedná o čistý a obnovitelný zdroj energie. Mezi výhody patří také dlouhá životnost, snadná údržba a možnost získat dotaci.

Za hlavní nevýhodu u solárních panelů pak bývá považována administrativní náročnost při vyřizování dotace. Solární panely také nelze použít u domů, u kterých je střecha zastíněna jinou budovou či stromem a nejsou vhodné na každou střechu (nejvhodnější je střecha se sklonem 35 °). A nakonec závislost na počasí. Ale je třeba dodat, že výhody převládají nad nevýhodami.

Bateriové uložiště pro akumulaci elektřiny

Při výběru solárních panelů je třeba uvažovat o akumulaci přebytečné energie, která se postará o to, aby šla vyrobena energie ze solárních panelů využít i později. K akumulaci slouží bateriové uložiště, u něhož je hlavním faktorem kapacita, která by měla být alespoň 2 kWh. Typem solárního systému, jenž je doplněný o baterie k akumulaci vyrobené energie, je hybridní fotovoltaická elektrárna.

Využijte dotace na pořízení fotovoltaické elektrárny

Není žádným tajemstvím, že pořízení fotovoltaiky není zrovna levnou záležitostí, proto je vhodné využít dotace na fotovoltaické elektrárny v rámci Nová zelená úsporám fotovoltaika, která může dosahovat až 155 000 Kč. Jak již bylo uvedeno, tak je získání dotace na fotovoltaiku celkem administrativně náročné. Avšak s tím vám může pomoci společnost Tri Energo, která vyřeší vše za vás.

Máte-li zájem o solární elektrárnu, pak se neváhejte obrátit na společnost Tri Energo.

 

Napsat komentář