Postel pro děti se zábranou má jasnou výhodu. Miminka i batolata díky ní nevypadnou na zem.

Kvůli čemu pořídit postel pro děti se zábranou? Malé děti a batolata jsou opravdu křehká stvoření. Představte si to nadělení, kdyby spadlo z postele. Hlasitý pláč by byl tou nejšťastnější variantou. A právě díky zábranám se můžeme této nebezpečné situaci vyhnout. V našem povídání zjistíte, jak takovou postýlku vybrat a čemu se vyhnout.

Jak může pohodový spánek ovlivnit zdraví dítěte?

Kvalitní spánek je nutnost. Naše tělo se díky němu obnovuje, regeneruje a připravuje na další náročný den. V této části dne se dobíjí baterie a regenerují buňky v těle. Myslíte, že tělo přes noc nic nedělá? Naopak, snížená fyzická aktivita umožňuje tělu bojovat s některými škodlivinami v těle. Především děti se potřebují dobře vyspat. Jejich růst a pohoda je totiž přímo spojená s kvalitním spánkem.

Už jste zažili pocit, že ve spánku padáte a probudili jste se šokem?

Ano, to je nepříjemná záležitost. Tento zvláštní jev jsme pravděpodobně zažili všichni. A naše děti na tom nejsou jinak. Dospělý člověk má natolik vyvinuté smysly, že ani z postele bez zábrany nespadne. U dětí to tak bohužel není a mohlo by se stát, že zmíněný pocit padání se stane skutečností.

Takový pád by je mohl opravdu nepříjemně zranit. A jako zodpovědný rodič budete chtít takovému neštěstí zabránit.

Postel bez zarážky může ohrožovat život Vašeho dítěte.

Už víme, že zarážka je skutečně důležitou součástí bezpečného spaní. Co ještě můžeme udělat pro zdravý a klidný spánek našeho potomka? Možností se pár nabízí.

  1. Eliminujte televizi a koukání na displej telefonu. Modré světlo, které obrazovka vyzařuje obsahuje speciální světelnou frekvenci, ovlivňující vnímání únavy. Když vidíme tuto frekvenci, náš mozek si myslí, že je den a podle toho nevyplavuje spánkový hormon.
  2. V pokoji by nemělo být příliš horko nebo zima. Ideální klima je s trochu nižší okolní teplota a dostatek čerstvého vzduchu, ve kterém se dobře usíná.

Můžeme přidat zarážku na běžnou postel?

Ano, bezpečnostní zarážky lze přidělat i k běžné posteli. Tento krok může být i poměrně strategický.
V čem nám může pomoci?

  1.   Můžeme koupit o trochu větší postel, kterou nemusíme vyměňovat pokaždé, když dítě trochu povyroste. Tím ušetříme některé náklady na novou postel.
  2.   Díky větší posteli nemusíme řešit ani jinou matraci. Ta má samozřejmě vliv na spánek a jeho kvalitu.

Jak může matrace ovlivnit kvalitu spánku?

Překvapivě hodně. Je totiž přímo zodpovědná za oporu našeho těla. Ležíme-li na levné nebo proležené matraci, bude se naše tělo zbytečně deformovat. To může přivodit problémy se zády, které budou následně ovlivňovat funkci ostatních orgánů v těle.

Záda a páteř jsou velmi důležitými centry nervové soustavy, která má podél páteře své zakončení. Když jsou některé obratle v nerovnováze, může to mít vliv na ostatní, zdánlivě nesouvisející části těla. Jaké potíže může zažívat dospělí člověk při potížích se zády?

Matrace je rozhodně typem nábytku, který není dobré podceňovat. Její kvalita bude mít totiž velký vliv na celkové zdraví člověka. U malých dětí především.

Jakým způsobem vybrat postel se zarážkou?

Nejdříve bychom si měli zjistit celkovou výšku a věk našeho dítěte. Podle těchto parametrů můžeme vybrat rozměr postele a následně vhodnou matraci. Jakmile víme tyto důležité body, můžeme se snažit sladit design a barvu postele s ostatním typem nábytku v pokoji.

Nepodceňujte výběr tohoto nábytku. Dětské tělo se neustále vyvíjí. Pokud bude náš potomek ulehávat do nevhodné postele, může to velmi nepříznivě ovlivnit jeho zdraví.

Co si o zarážkách myslíte vy? Napište nám komentář!

 

Napsat komentář