Jak správně udržovat vodu v bazénu?

Udržet vodu křišťálově čistou. To je sen každého majitele bazénu. Chcete-li tohoto cíle dosáhnout, pak pro vás v tomto článku máme několik tipů.

Péče o bazénovou vodu je nutností. Tedy pokud chcete, aby voda v bazénu zůstala křišťálově čistá. V tomto článku se podíváme, jak správně používat chemii, abyste využili její potenciál na maximum.

Před napuštěním bazénu

Důležité je už samotné napuštění bazénu. Než do něj pustíte vodu, dobře očistěte stěny a dno od veškerých nečistot. Po napuštění spusťte filtrační zařízení alespoň na šest hodin. Takto jednoduše odstraníte možné mechanické nečistoty. V případě odzimování vodu pouze doplňte a spusťte filtrační zařízení. Pokud je to nutné, proveďte vyvločkování (pokud je voda špinavá, použijte flokulanty).

Pravidelná úprava vody

Nezapomínejte ani na pravidelnou údržbu. Tu byste měli provádět alespoň jednou do týdne. Doporučujeme vám ale pravidelnější čištění. Nejprve se zaměřte na dno. Vysajte ho od veškerých nečistot a hladinu očistěte síťkou. Doplňte tekutý chlor do bazénu, případně využijte dávkovač bazénové chemie, aby tuto práci odvedl za vás. Důležité je sledovat především hodnotu pH.

Filtrování vody

Účinnost chemie do bazénu zvýší i kvalitní filtrace. Na tu by neměl zapomínat žádný majitel bazénu. Kromě toho, že dokáže vodu kvalitně pročistit, zajišťuje i její promíchávání v celém objemu vody. Aby ale mohla být veškerá voda v bazénu náležitě profiltrována, systém filtrace k tomu bude potřebovat dostatek času. Filtraci tedy nechte alespoň 6-8 hodin pracovat.

Vločkování zbaví nečistot

Velice účinným způsobem, jak vodu zbavit nečistot, je vločkování. K tomu vám dobře poslouží speciální přípravky – flokulanty. Pokud zatím nemáte problémy se zakalením, doporučujeme přípravek dávkovat ve spodní hranici uvedené výrobcem. V opačném případě může dojít k předávkování. Vodě byste tak zbytečně ublížili a museli byste její výraznou část vyměnit za čerstvou.

Napsat komentář