Trendy je plnohodnotný spánek. Které čalouněné postele vám k němu dopomohou?

Vybíráte novou čalouněnou postel a nevíte, podle čeho vybírat tak, aby byla pohodlná, měla kvalitní matraci na pořádném roštu a navíc vypadala elegantně? Podívejte se, jaké všechny parametry se při výběru nové postele vyplatí sledovat.

Nejprve si vyberte rozměr

Čalouněná postel musí být bytelná, mít pevnou konstrukcí, vhodný rošt a samozřejmě kvalitní matraci a elegantní vzhled. Začněme nejdříve rozměry. V Česku jsou za standardní považovány rozměry 90×200 pro jednolůžko a 180×200 pro manželskou postel, existují však v mnohých užších, širších i delších variantách, tak, aby si každý mohl dle potřeby vybrat. Často se ale zapomíná na výšku postele.

Postel by měla být ve výšce od země minimálně 45 až 55 cm, aby matrace mohla větrat a neplesnivěla. Důvodem ale není jen hygiena, obecně také platí, že čím vyšší postel, tím lépe se do ní ulehá a vstává. Proto je zvýšená postel skvělá pro seniory nebo osoby s bolavými zády a pohybovými obtížemi.

bolero

Čím vyšší postel, tím větší pohodlí. Skvělou volbou je postel Boxspring Bolero. JENA NÁBYTEK

Vyšším postelím kralují boxspringy

Pokud toužíte po co největším komfortu, skvělou volbou jsou postele typu boxspring, zvané také kontinentální postele. Tyto postele se skládají ze dvou matrací, spodní pružinové a vrchní z různých druhů pěny. Díky tomu jsou nejen vyšší, ale také extrémně pohodlné. Často se navrch umisťuje ještě třetí, krycí matrace topper, která postel ještě zvýší, ale zároveň ochrání pěnovou matraci před znečištěním.  Vysoce elegantní postele jsou hodně oblíbené v hotelech, ale své místu už si vydobyly i u nás.

Kvalitní matrace a rošt

O kvalitě matrace rozhoduje hlavně její složení. Na kompletního průvodce výběrem matrací se podívejte sem. Nezapomínejte, že sebekvalitnější matrace je bez roštu úplně k ničemu. U roštu, který je nejčastěji lamelový, při výběru hraje role typ matrace, kterou bude rošt podpírat, počet lamel a vaše preference, jestli chcete polohovatelný či nepolohovatelný rošt. Mezi lamelami nesmí být mezera větší než 5 cm. U postelí dlouhých 2 metry tak musí být nejméně 26 lamel. Pozor! U latexových matrací je vždy potřeba více, alespoň 42. Podívejte se na více informací o roštech.

Robustní čelo ochrání před průvanem a dá se o něj opřít

Čelo postele není jen na ozdobu. Naopak, má mnoho funkcí. Poskytuje pocit bezpečí, chrání naše tělo před průvanem a také se o něj můžete pohodlně opřít. To zejména v případě, kdy si pořizujete čalouněnou postel, s příjemným látkovým potahem. Čalouněné postele navíc lákají na příjemný design, který si můžete na míru vybrat.

ŁÓŻKO IX ARANZ

Vysoké čelo chrání před chladem, navíc se o něj dá opřít. Postel San Luis, JENA NÁBYTEK

Celočalouněnou nebo částečně čalouněnou?

Celočalouněná postel se prodává jako jeden kus, její součástí je matrace, často je levnější, vyklápěcí, s dostatkem úložného prostoru. Pokud tedy matrace doslouží, doslouží i celá postel. Částečně čalouněná postel má matraci zvlášť, můžete ji tedy v případě potřeby vyměnit. Rošty jsou často vyklápěcí, úložný prostor se nachází pod nimi.

Tango (Tobago) image foto

U částečně čalouněných postelí můžete matraci kdykoliv vyměnit. Postel Tobago, JENA NÁBYTEK

 

Napsat komentář