Trend rustikálních kuchyní dorazil i k nám

Nelíbí se vám strohý moderní minimalismus? Není důvod si zařizovat domácnost v tomto stylu, jedním z nejsilnějších proudů v interiérovém designu je totiž rustikální styl. U kuchyní to platí dvojnásob!

Jak vypadá rustikální kuchyně?

Rustikální kuchyně, to je skutečně to pravé srdce domova. Vyzařuje z ní pohodová, vřelá atmosféra s příchutí romantiky. Venkovsky laděný nábytek, často historizujícího stylu, bývá vyroben nejčastěji z masivního dřeva, levnější variantou jsou pak kuchyně fóliové v různých dřevodekorech. Charakteristické jsou pro něj zdobné prvky, tedy oblouková dvířka, nejrůznější dřevěné mřížky, skříňky s prosklenými vitrážemi, ozdobné věncové lišty… Nábytek vhodně doplní záclony a dekorace, k nimž mohou patřit dózy starobylého vzhledu, pěkné nádobí, obraz na stěně, květiny ve váze či rozvěšené bylinky k sušení. U barev platí jasné pravidlo: pracuje se s přírodními barvami teplých odstínů. Jen tak vytvoříte tu správnou romantickou náladu.

Starobylé a praktické v symbióze

Rozhodnete-li se vybavit svou kuchyni v rustikálním stylu, rozhodně to neznamená, že byste měli rezignovat na moderní vybavení, které vám v mnohém usnadní práci. Například kvalitní rustikální kuchyně Gabon jsou příkladem dokonalého spojení starobylého vzhledu a maximální účelnosti. Kuchyňské spotřebiče a další technologické vychytávky lze ukrýt a zakomponovat do rustikálního nábytku tak, aby styl nebyl narušen. Necháte-li si vyrobit rustikální kuchyni na míru, realizace vám pomůže využít konkrétní prostorové dispozice dané místnosti tím nejoptimálnějším způsobem. Poctivé materiály i řemeslné zpracování zaručí, že se z kuchyně budete moci těšit celá desetiletí.

Klasické a nadčasové

Rustikální kuchyně představují ideální řešení pro každého, komu nevyhovují výrazné barvy a strohé linie, jaké se dnes u kuchyňského vybavení často vyskytují. Jsou to kuchyně tradiční, v jakých se scházely k večeři celé generace našich předků, a jako takové nikdy nevyjdou z módy, zatímco nejnovější trendy tohoto desetiletí brzy odvane čas. Pokud vás článek inspiroval, prohlédněte si oblíbené návrhy v galerii společnosti Gabon, která nabízí obrovské možnosti zvláště u kuchyňské linky na míru.

Napsat komentář