Kuchyně-Cora-Divoký-dub-a-písková-1024x658

Nepodceňujte doplňky do kuchyně

Máte přesně navržený design vaší nové kuchyně, ale pořád tomu něco chybí? Baterie, dřez a skříňky jste vybrali, ale stále to není ono? Doveďte svou kuchyň k dokonalosti díky praktickým i dekorativním doplňkům.

Spousta lidí tyto maličkosti podceňuje. Vhodně zvolené dekorace však mohou zcela změnit ráz celé kuchyně. Například univerzální bílé kuchyni dodají vkusné doplňky opravdu šmrnc.

Kuchyně Gorenje v bílém provedení s doplňky v podobě váziček, věšáků i dekorativního osvětlení.
Kuchyně Gorenje v bílém provedení s doplňky v podobě váziček, věšáků i dekorativního osvětlení.

Někdo považuje interiérové doplňky pouze za zbytečně investované peníze do nepotřebných věcí. To ale nemusí být vždy pravda. Kromě čistě dekoračních předmětů můžete vybrat i velmi praktické kuchyňské doplňky, které vám usnadní práci.

V kuchyni nezapomeňte věnovat pozornost uspořádání skříní, dostatečnému osvětlenístylovému stolování. Vytvoříte si tak místo, kde se budete cítit příjemně a pohodlně.

Výbava skříní

Asi každý někdy hledal tu jednu vařečku v přeplněném šuplíku plném dalšího kuchyňského náčiní. K tomu, abyste se v kuchyňských skříňkách pohybovali pohodlně a vše měli hned při ruce, vám mohou pomoci různé pořadače či drátové systémy. Díky nim se navíc do skříní vejde mnohem více náčiní a ušetří vám tak úložný prostor pro další věci.

Praktické pořadače do kuchyňských skříní.
Praktické pořadače do kuchyňských skříní.

Dekorativní osvětlení

Dekorativní osvětlení celou kuchyni prozáří a v budoucnu ho velmi oceníte. Při jeho návrhu myslete hlavně na to, která místa kuchyně nejvíce využíváte. Prostor, jenž máte vyhrazený pro krájení, by určitě měl být dobře osvětlený a pří umývání nádobí je dostatek světla také velmi důležitý.

Centrální osvětlení kuchyně neposkytne pro tyto pracovní plochy nikdy dostatek světla. Přidáním dalších ozdobných svítidel můžete tato místa velmi prakticky prosvětlit.

V případě dekorativního osvětlení máte na výběr různé styly. Ať už se jedná o světelné dno závěsných skříněk, osvětlené poličky, nebo světelné skleněné police.

Příklad osvětlení na liště zabudované v poličce a osvětlené skleněné police.
Příklad osvětlení na liště zabudované v poličce a osvětlené skleněné police.

Doplňky pro příjemné stolování

Pokud si zakládáte na úhledném a stylovém stolování, na trhu naleznete nejrůznější doplňky od ubrousků přes prostírání až po designové soupravy talířů. Můžete se nechat inspirovat různými styly stolování, nebo si na jídelní tabuli vykouzlit svůj vlastní design podle vašeho vkusu. V každém případě dekorativní stolování dodá společnému jídlu jisté kouzlo.

Napsat komentář