Tetování obočí je jedním ze způsobů jak omladit svůj obličej. V čem spočívá jeho kouzlo a proč je tolik žen ochotných investovat nemalé peníze do permanentního make-upu?
Tetování obočí je nejoblíbenější procedura. Proč?
Vytetovat si obočí sice může znít děsivě, ale o nic hrozného nejde. Nejedná se o invazivní metodu a pigment se aplikuje jen těsně pod povrch kůže. Výsledek je ovšem ohromující.
Mnoho žen trápí řídké a světlé obočí. To, že trendem je přirozeně husté a plné obočí, by se dalo pominout. Ale mnohem hůř už se snáší, že neviditelné obočí přidává roky. Celá tvář působí povadle a unaveně a doslova ztrácí jednotlivé rysy.
Jakmile si však obočí nalíčíme, náš vzhled to hned osvěží. Budeme působit natolik upraven, že bychom v podstatě už víc nemusely v rámci denního líčení řešit. plné obočí totiž dokáže zvýraznit i oči, navíc naprosto přirozeně.
A právě v tom spočívá největší kouzlo permanentního obočí. Umí podtrhnout a zvýraznit přirozenou krásu ženy, a to na dvacet čtyři hodin denně bez další práce. Usínáme a probouzíme se pořád stejně krásné a upravené. Kromě obočí si můžeme nechat vytetovat i rty nebo oční linky.
Rozdíl mezi vláskováním a pudrovým efektem
Existují dvě základní metody, kterými si můžeme nechat obočí vytetovat. Tou první je metoda s pudrovým efektem. Hodí se především pro ty ženy, které jsou zvyklé si malovat na obočí stíny, ale už se jim nechce nad tím trávit tolik času.
Pudrová metoda zahustí a zvýrazní barvu našeho obočí, dodá mu plné a výrazné oblouky a vytvoří tak přinejmenším stejný efekt.Tato metoda je méně náročná časově i finančně.
Další možností je vláskování, neboli microblading, . Tato procedura sice mnohem náročnější, ale vypadá více přirozeně. Spočívá ve vytetování jednotlivých chloupků v 3D efektu. Chloupky budou od skutečného obočí k nerozeznání. Proto se vláskování hodí nejlépe pro všechny, kteří o vlastní obočí přišli.
Microblading je tedy inovativním řešením pro ženy a muže po chemoterapii či trpící alopecií. S řídnutím obočí také bojují především ženy ve starším věku a vytetované obočí jim může znovu navrátit sebevědomí a ubrat roky.
Máme vystaráno na roky dopředu
Implementovaná barva vydrží na obličeji přibližně dva roky. Pak se začíná vytrácet, takže mezi třetím a pátým rokem se doporučuje jít si vytetované obočí obnovit. Trvanlivost závisí na naší pokožce a metabolismu. U lidí s mastnější pokožkou a rychlejším metabolismem si dochází k vytrácení pigmentu dříve.
Cena za tyto roky klidu a krásy se může zdát vysoká, ale v poměru s tím, kolik získáme, je pořád ještě výhodná. Cena zákroku se pohybuje od tří po šest tisíc korun. Záleží na lokalitě a kvalitě studia.
Než svůj obličej svěříme někomu do rukou
Kurz na permanentní make-up si může udělat kdokoliv. to ovšem ještě neznamená, že bude umět vytetovat dokonalé obočí. Bohužel existují případy „zpackaného“ obočí, které si klientky raději nechaly odstranit.
Než se tedy svěříme někomu do rukou, měly bychom se o něm informovat. Nestačí jen prohlédnout si fotografie, které studio vystaví na internetu. Ty bohužel nemusí odpovídat skutečnosti. Nejlepší je vidět výsledek na někom naživo. Řiďme se proto osobními doporučeními nebo referencemi na internetu.
Zvýrazňujete si obočí? A řešíte to domácím líčení, kosmetickým barvením, nebo permanentním make-upem?