Těšíte se na zimní domácí pohodu? Máme pro vás 7 tipů, jak si zútulnit byt

Sychravé počasí nás nutí trávit většinu volného času pěkně v teple domova. Zkusme vzít podzim z té lepší stránky a místo hartusení na nevlídné mlhy a deště se pojďme raději těšit na večery s knihou a horkým čajem v kruhu svých nejbližších. Plápolající oheň v krbu, vonné svíčky…Tak se dá vykouzlit opravdu pohodová atmosféra. A pokud přemýšlíte o výraznějších změnách interiéru, připravili jsme pro vás tipy, jak jej co nejvíc zútulnit.

Polštářky, přehozy a deky

Textilní prvky jsou základem každé domácnosti, neboť kromě praktického využití dobře zastávají i estetickou úlohu. A jestliže už vás omrzely velkoprodejny nábytku, zkuste zabrouzdat třeba na internetu nebo do menších obchůdků s látkami, kde můžete objevit opravdové poklady přesně podle svého vkusu.

Eppi_bydlenicz_obrazek2

Malý nábytek

Drobné kousky nábytku, jako je například polička na květiny či stolek vedle postele, jsou většinou cenově dostupné, navíc kromě role úložného prostoru jistě oceníte i jejich schopnost dodat na útulnosti i jinak dosti strohému interiéru. Výborným typem může být také šperkovnice, která se v nadcházejícím vánočním čase může stát úkrytem nejen pro vaše klenoty, ale třeba také pro vánoční dárek pro vaši maminku či babičku. Nebojte se kombinovat různé styly nábytku, nejdůležitější je, abyste se v nově vznikajícím příbytku cítili co nejlépe.

Obrazy, květiny a koberečky

Květiny jsou osvěžujícím prvkem domácnosti a dokážou vdechnout vašemu bytu život. Ať už řezané, v květináči či sušené, správné umístění a kombinace dokážou divy. To samé platí o obrazech, ať už se vám líbí moderní, retro či romantický styl, právě fotografie a umělecká díla dokážou dodat bytu správný šmrnc. Barevné koberečky dodávají pocit tepla a mohou pěkně doladit barevnost dané místnosti.

Barvy

Barvy ovlivňují náladu, proto byste jejich výběr neměli podceňovat. Vyzkoušet můžete třeba vzorované tapety či stěny ve dvou barvách, k tomu sladěné závěsy a koberce. A jestliže se kontrastních tónů obáváte, zvolte neutrální bílou, šedou či hnědou, kterou můžete následně doladit pouze drobnými prvky podle svého vkusu.

Uvidíte, že výše uvedené změny vás nebudou skoro nic stát, zato s nimi docílíte opravdu útulného domova. V něm se pak bude skvěle snít o plánované letní dovolené a možná vám i do hlavy vklouzne dobrý tip na vánoční dárek pro kamarádku nebo jiného milého člověka z vašeho okolí.

Napsat komentář