mobilni-klimatizace-banner

Tepelná čerpadla a klimatizace vylepší životní komfort v domácnosti

Možností, jak zvýšit kvalitu vašeho bydlení, je v dnešní době celá řada. Abyste v zimě i v létě měli doma vždy ideální klima a teplotu, je dobré si do domácnosti nechat nainstalovat klimatizace, případně tepelné čerpadlo. Oba dva systémy se dají pořídit v několika variantách.

Tepelná čerpadla – jaké máte možnosti?

Tepelné čerpadlo je vynikajícím prvkem zejména do prostornějších rodinných domů. Jeho princip se dá přirovnat k chladničce s tím rozdílem, že vlastně funguje zcela opačně. Z chladnějšího prostředí odebírá teplo, které následně předává do místností, a to zpravidla pomocí otopné soustavy – radiátorů, podlahového vytápění apod.

Podle toho, odkud tepelné čerpadlo onu zmíněnou energii čerpá, liší se jednotlivé typy zařízení. Zdaleka nejvyužívanější jsou tepelná čerpadla vzduch – voda a vzduch – vzduch. Jak už názvy napovídají, teplo si berou ze vzduchu z okolního prostoru domu. Druhý zmiňovaný typ přitom zároveň může při obráceném chodu fungovat i jako klasická klimatizace, z tohoto důvodu je vůbec nejžádanější. Dále lze instalovat ještě tepelná čerpadla země – voda a voda – voda.

Mobilní klimatizace – levné a přitom efektivní řešení pro každou domácnost

Pokud jde o klimatizace, využívají se zejména v létě, v době parných dní. Účinné jsou ale i v zimních měsících, kdy naopak místnost oteplují. Nejpopulárnější jsou mobilní klimatizace. Lze je totiž využívat bez nutnosti složité instalace, jednoduše je zapojíte do elektrické sítě a zapnete. V případě potřeby se dají snadno přemístit do jiné místnosti. Kromě toho existují i stacionární verze, u nichž se ale musí provést odborná montáž a určité stavební úpravy.

Mobilní klimatizace, tepelná čerpadla i další produkty do domácností nabízí společnost Klima Rapid. Zajišťuje nejen samotný prodej, ale i montážní práce a případný servis. V sortimentu firmy najdete produkty značky Midea, Klima Rapid je jejím exkluzivním zástupcem. Značka Midea se specializuje na výrobu mobilních klimatizací. Pokud jde o tepelná čerpadla, společnost nabízí výrobky od značky Panasonic Aquarea.

1 komentář: „Tepelná čerpadla a klimatizace vylepší životní komfort v domácnosti

Napsat komentář