Stěhujete se? Rychlý internet je jednou z prvních věcí k vyřízení

Co budete řešit hned první či druhý den po nastěhování? Pravděpodobně internetové připojení. Bez internetu lze žít jen těžko, obzvlášť v dnešní době, kdy ho potřebujeme k práci i online výuce. Jak si tedy po přestěhování počínat?

Pokud chcete mít doma internet co nejdříve po nastěhování, ideální je začít věc řešit ještě dříve, než se vůbec přestěhujete. Prvně byste měli prozkoumat možnosti.

Hledejte dobrou cenu a také rychlost

Ve většině českých měst působí vícero poskytovatelů internetu. Nebojte se prohlédnout si webové stránky všech z nich a zjistit, jakou by vám nabídli cenu a rychlost. Čím vyšší rychlost, tím lépe. Například společnost Nej.cz (https://www.nej.cz/) nabízí internet s rychlostí až 1000 Mbit/s. Taková rychlost není nutná, ale s 50 Mbit/s, které ještě spousta společnost nabízí, si v dnešní době vystačíte jen těžko. Obzvlášť je-li vás doma více. Pro čtyři členy domácnosti, kdy každý z nich má připojený minimálně dvě zařízení (notebook + telefon) je tohle nedostatečné.

Jak budete řešit televizi?

Řada poskytovatelů nabízí výhodné balíčky pro internetové připojení a internetovou televizi, zvažte tedy i tohle. Bude vám stačit klasická televizní nabídka, nebo toužíte po větší nabídce programů? Nechcete neustále řešit přechod na DVB-T, DVB-T2 a další technologie, které v budoucnu přijdou? Pak by pro vás internetová televize mohla být dobrou volbou. Kromě toho umožňuje pouštět si pořady i zpětně, takže by vás už nemuselo mrzet, že jste nestihli další díl svého oblíbeného seriálu.

Kontaktujte společnost předem

Až si tohle všechno rozmyslíte a vyberete poskytovatele, kontaktujte ho. Ještě před tím, než se přestěhujete. Domluvte si, kdy vám přijde rychlý internet zařídit. Obvykle je to záležitost jednoho dne, takže když vše dobře synchronizujete, můžete mít doma připojení ještě ten den, kdy se nastěhujete.

Napsat komentář