Přelivové bazény s napnutou hladinou jsou kouzelné

Dříve byly považovány za luxus, dnes najdete bazén na spoustě českých zahrad. Vlastní koupání už není tak cenově nedostupné jako kdysi, a to i pokud se bavíme o bazénech zapuštěných do země. O těch bude řeč v prvé řadě, protože kdo touží po skutečném koupání s možností zaplavat si, ten se s nafukovacím bazénkem opravdu neobejde.

Bazénové technologie za poslední roky dost pokročily. Na začátku byly skimmerové bazény, které jsou dodnes velmi oblíbené. Zaujmou dostupnou cenou, dlouhou životností a možností výroby libovolného tvaru. Jejich základem je skimmer, který stahuje vodu z bazénu do filtračního zařízení a pak ji přes trysky vrací čistou zpět. Skimmerové bazény však mají velkého konkurenta.

Nejelegantnějším řešením jsou přelivové bazény

Unikátně zaoblená přelivová hrana, napnutá hladina a voda sahající až po samotný horní okraj, takže tvoří rovinu s okolním terénem. Přesně tak vypadají přelivové bazény, které vyrábí společnost ALBIXON. První model byl na trh uveden teprve před čtyřmi roky, ovšem za tu dobu už ušel kus cesty a dnes je zase o kousek dokonalejší a cenově dostupnější. Firma tento typ bazénu vyšperkovala a nyní ho doporučuje každému, komu jde především o vzhled. Elegantnější bazén totiž budete hledat jen těžko.

Nechtějte bazén, nýbrž přírodní koupaliště

Připadají vám klasické bazény příliš sterilní a nechcete si něčím takovým zohyzdit zahradu? Podívejte se na bazény vypláštěné těžkou fólií. Bazén se dá vypláštit například fólií se vzorem kamínků, vodní hladiny či jiných motivů. Nemusíte sahat po klasických bazénových „kachličkách“. Na zahradu patří spíš přírodnější motivy, a pokud se vyberou s citem, je výsledek dokonalý.

A jak tu dokonalost zařídit? Poraďte se s odborníky, třeba s výše zmiňovanou firmou. Bazén ALBIXON vybere na míru vašim požadavkům i prostředí, do nějž ho chcete umístit.

Napsat komentář