bydlenicz-cz_hamax_cz_nahledovy

Stavba domu svépomocí je pracná, ale úsporná

Rozhodli jste se, že se konečně přestěhujete do vlastního bydlení, ale nevyhovuje vám nabídka starších domů? Pak vám nezbude, než si postavit vlastní. Otázkou je, jestli váš rozpočet ustojí stavbu na klíč – v posledních letech se stále více Čechů přiklání k mnohem úspornější stavbě svépomocí. Navnadit by vás mohlo to, že ušetříte až trojnásobek částky, kterou by vám naúčtovala stavební firma.

Stavba domu na klíč je obecně mnohem pohodlnější. Pokud se obrátíte na solidní firmu, v podstatě stačí, když si vyberete z katalogu modelových domů, nebo si necháte navrhnout bydlení na míru. O všechny ostatní záležitosti se postarají odborníci ze stavební firmy.

Stavba domů svépomocí je v mnoha ohledech náročnější, nicméně pro spoustu lidí je důležitější nezanedbatelná finanční úspora. Nedílnou součástí procesu je vyřízení projektové dokumentace a nezbytných povolení. Jakmile je administrativní kolečko hotovo, můžete se pustit do shánění materiálu. Levné stavebniny jsou v tomto směru mnohem lepší než řetězce hobby marketů.

bydlenicz-cz_hamax_cz_01

Přikloníte-li se ke stavbě domu svépomocí, pravděpodobně se stejně nevyhnete kontaktu s řemeslníky a odborníky. Zkoordinovat je bude náročné a vyplatí se vám vytvořit podrobný harmonogram.

Konkrétní výše úspory závisí především na tom, kolik práce zastanete bez pomoci ostatních. Některé činnosti, jako je například instalace elektrospotřebičů apod., však raději nechte na profesionálech. Úspora na nesprávném místě může v budoucnu vyústit v nemalé a zbytečné výdaje.

Pokud vás představa, že si stavbu domu vezmete na svá bedra, naopak děsí, ale přesto nehodláte akceptovat vysokou cenu domu na klíč, udělejte kompromis v podobě nákupu vlastního materiálu. Usnadní vám to levné pražské stavebniny HAMAX, kde vám poradí kvalifikovaní zaměstnanci.

bydlenicz-cz_hamax_cz_02

HAMAX stavebniny nabízí kompletní sortiment zdících materiálů, fasád, dekorativních omítek, izolací, nářadí, pomůcek a dalšího zboží, bez kterého se při stavbě domu neobejdete.

1 komentář: „Stavba domu svépomocí je pracná, ale úsporná

Napsat komentář