snimek-obrazovky-2017-01-05-v-10-55-46

Senior Park – zařízení přizpůsobené potřebám seniorů

Hledáte pro sebe či své blízké moderní, příjemné, a zároveň bezpečné zařízení pro seniory? Bojíte se, že se po odchodu z domova budete muset vzdát všeho, na čem vám záleželo? Pro každého staršího člověka je nejtěžší, vzdát se svých každodenních zvyklostí, domácích mazlíčků a maličkostí, na kterých velmi lpí.

Domovy pro seniory či domovy s pečovatelskou službou totiž nepřipouští možnost, aby si obyvatelé ponechali své čtyřnohé miláčky, ba dokonce jim ani nedovolují stanovit si svůj denní režim dle svého vlastního uvážení. Většina těchto zařízení má předepsaný pevný režim, který seniorům určuje v kolik hodin půjdou jíst, či v kolik hodin půjdou spát. A právě těchto věcí se starší lidé nejvíce obávají.

snimek-obrazovky-2017-01-05-v-10-57-17

Pak ale existují zařízení, která se snaží vytvořit seniorům takové prostředí, které jim bude zajišťovat potřebný komfort a bezpečnost, a zároveň jim bude svými možnostmi připomínat jejich domov. Jedním z takových variant je Senior Park v blízkosti Brna, který je obdobou domova s pečovatelskou službou a domova pro seniory, avšak s podstatnými rozdíly ve způsobu a podmínkách pro život. Senior Park představuje bezbariérový areál, který poskytuje ubytování seniorům, a to i v případě snížené schopnosti pohybu. Obyvatelé však nebydlí ve sloučených pokojích, ale mají k dispozici samostatné byty. V případě potřeby pečovatelských služeb je zajištěna externí pečovatelka, která do areálu pravidelně dochází.

Kromě bydlení, které poskytuje dostatek potřebného soukromí a zajišťování kvalitních pečovatelských služeb, je postaráno i o volný čas obyvatelů. Senioři zde mohou mít své mazlíčky, přijímat návštěvy, zapojovat se do programu, který je pro ně připravován, či mohou prostě relaxovat ve svých bytech nebo atriu, které se v areálu nachází. Žádný pevný režim nesvazuje potřeby a zvyklosti zdejších obyvatelů.

Napsat komentář