Stačí vyměnit náhradní díly a domácí spotřebiče poslouží dál

Chcete prodloužit životnost domácích spotřebičů? V takovém případě se zaměřte na výměnu důležitých součástek. Pokud se náležitě nestaráte o filtry, je nezbytné po čase investovat do nových. V následujících řádcích vám prozradíme, u jakých spotřebičů jsou filtry opravdu důležité.

Sušička prádla

V mnoha domácnostech představuje sušička nenahraditelného pomocníka, ostatně není se čemu divit, protože odpadá starost s žehlením. I samotný prodejce vás upozorní, že filtry do sušiček se musí pravidelně čistit, jinak by se prachové částice dostaly až do motoru, a tím by došlo k nenávratnému poškození.

Jestliže jste však něco zanedbali a filtr není možné důkladně vyčistit ručně, můžete naštěstí objednat náhradní.

Digestoře

V kuchyních zase nachází uplatnění digestoře, jejichž úkolem je odvádět výpary z vaření pryč z místnosti. V podstatě se jedná o aktivní uhlíkové filtry do digestoře, jež odpařují výpary i mastnotu, zabraňují usazování mastnoty v místnosti a odstraňují pachy. Dávejte si při výběru pozor na velikost. Záleží na tom, jaký filtr se vejde přímo do vaší digestoře.

Vysavače

Při úklidu se neobejdete bez vysavače. I u těchto pomocníků jsou filtry, přičemž se jedná o takzvané HEPA filtry do vysavačů. Bývají buď omyvatelné, nebo neomyvatelné. Dokážou zachytit i nejjemnější částice o velikosti od 0,06 mikrometrů. Zvládnou polapit pyl, výtrusy, zbytky roztočů a další alergeny. HEPA filtry se chlubí dlouhou životností a vysokou kvalitou.

Jestliže tedy hledáte vhodné filtry, dávejte si vždy pozor na to, aby konkrétní filtr byl určen pro váš model spotřebiče. Podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu AME.cz, kde najdete náhradní díly do sušiček, digestoří, vysavačů i dalších domácích spotřebičů.

Napsat komentář