9

Sektorové kuchyně jsou neuvěřitelně variabilní

Uvažujete o nové kuchyni, praktické a zároveň krásné? Máte v zásadě dvě možnosti, a to výrobu na zakázku, nebo koupi již vytvořené sestavy. Sektorové kuchyně poskytují dostatečnou variabilitu, jde totiž o jakousi skládačku, kterou si přizpůsobíte vaší situaci a dostupnému prostoru. Stylově a rozměrově jsou určeny především do menších místností. Jejich hlavní myšlenkou je dát vzniknout moderním ekonomicky realizovaným kuchyním vhodným i do panelákových bytů.

Foto: Gabon.cz
Foto: Gabon.cz

Univerzální skládačka

Sektorová moderní kuchyně je vlastně jakousi skládačkou. Najdete design, který se vám zamlouvá, a dále už si vybíráte z jednotlivých skříněk. Svým majitelům poskytují maximální variabilitu a pohodlí. Někdo možná nedá dopustit na zakázkovou výrobu, nicméně rozmanitost sestav a univerzálnost hrají do karet právě sektorovému nábytku. Navíc pokud se rozhodnete přestěhovat, může jít kuchyně s vámi. Jednoduše skříňky rozmontujete a na novém místě opět smontujete. Vzhled můžeme časem trochu pozměnit, například prohozením jednotlivých bloků.

Foto: Gabon.cz
Foto: Gabon.cz

Citlivé kombinace barev, materiálů a stylů

Kvalitní kuchyně si můžete sestavit podle svých představ a za příjemnou cenu, typ skříněk a jejich počet si určuje zákazník sám. Trend sektorového vybavení interiérů se objevil v první polovině minulého století, tehdy ale frčely nepříliš vkusné imitace přírodních materiálů nebo lesklá dvířka, nic, s čím bychom dnes mohli udělat parádu. Od té doby se toho ale hodně změnilo a vývoj sektorového nábytku pokročil, projevuje se to v designu, kvalitě, ceně i uživatelské funkčnosti. Počítá se s vestavěnými spotřebiči a kvalitní sektorové kuchyně si leckdy nezadají s těmi vytvářenými na zakázku. Citlivá kombinace materiálů, barev a stylu dokáže ozdobit domácnost na spoustu let.

Foto: Gabon.cz
Foto: Gabon.cz

Dvakrát měř…

Konečná podoba vaší kuchyně bude na vás. Ovlivníte ji počtem zakoupených bloků a jejich uspořádáním. Vytvořit se dá i linka netradičních rozměrů, která umožní využít každý centimetr prostoru. Nejdříve pečlivě měřte, aby se vám nestalo, že skříňky nebudou pasovat. Vybírat můžete z levnějších i luxusnějších variant. Moraváci se mohou obrátit na výrobu kuchyní v Brně, která vás překvapí výběrem i cenami. Kuchyňské linky na míru mohou vzniknout i ze sektorových skříněk, stačí zapojit fantazii.

Napsat komentář