S úklidem rozlehlých podlah si hravě poradíte díky podlahovému mycímu stroji

Pokud bydlíte v prostorném domě, kde se musíte starat o čistotu několika desítek, ba dokonce stovek metrů čtverečních podlah, s obyčejným vysavačem a hadrem si nevystačíte. Úklid by vám zabral skoro celý den. Daleko praktičtější je pořídit si speciální podlahový mycí stroj.

Podlahové mycí – stroje jsou určeny spíše pro průmyslové využití, tedy třeba pro úklid hal a skladů, obchodů apod., zkrátka tam, kde jsou podlahy hodně prostorné. Využití ale najdou i ve větší domácnosti.

Jak na výběr podlahového mycího stroje?

Důležité je zvolit správný typ přístroje. Existují varianty, které se ovládají ručně za chůze, pro delší činnost je ale praktičtější zvolit řešení s posedem, protože pro vás není tolik namáhavé.

Zásadním kritériem je velikost plochy, kterou s přístrojem hodláte opečovávat. U každého podlahového mycího stroje výrobce povětšinou udává takzvaný plošný výkon, jenž je v m2/hod. Podle tohoto kritéria snadno zjistíte, zda je daný spotřebič pro vaši domácnost dostačující, nebo bude zapotřebí zvolit výkonnější stroj.

Všímejte si rovněž toho, na jaký typ podlah je přístroj vhodný. Některé umějí čistit pouze hladké povrchy, zpravidla jde o zařízení s talířovými kartáči. Pokud mají válcové kartáče, je s nimi bez problémů možné vyčistit i drsnější a nerovné podlahy.

Značka Hakomatic

Předním výrobcem podlahových mycích strojů je německá společnost Hako. Jejím dodavatelem pro ČR je firma Unikont Group. Stroje značky Hakomatic jsou vhodné pro domácí i průmyslové využití. V nabídce jsou jak stroje pro ovládání vestoje, tak i produkty, které se ovládají vsedě. Více informací naleznete na webových stránkách unikont.cz. Firma nabízí i venkovní čistící stroje a další techniku. Poskytuje zároveň servis a prodej náhradních dílů.

Napsat komentář