3 doplňky pro ještě komplexnější pojištění majetku

Pokud se nechcete každou minutu strachovat o vlastní bydlení, co nejdříve si vyřídíte kvalitní pojistku, která vás bude krýt před co možná největším spektrem možných škod. Jenže ani ty nejobsáhlejší pojistky „nemyslí“ na vše. I v případě pojištění bydlení je třeba uvažovat o doplňcích, které pomůžou vytvořit komplexní ochranu.

1) Pojištění odpovědnosti je téměř nutnost

Neopatrným chováním můžete během několika vteřin způsobit velké škody. Stačí, abyste zapomněli vypnout vodu, která proteče stropem a vyplaví sousedy. Nebo jste na návštěvě, trochu zavrávoráte a shodíte cennou vázu nebo televizi. Škody budete muset zaplatit, když ale máte sjednáno výhodné pojištění odpovědnosti, udělá to za vás pojišťovna. Navíc se pojistka vztahuje na škody na zdraví i na škody finanční. Oceníte ji v běžném životě a také v zaměstnání. Více se o jejím fungování dozvíte zde.

bydlenicz.cz_ergo_cz_01

2) Pojištění nahodilého poškození a odcizení jako dobrý ochránce

Ochrání vás před škodami, jako jsou například prasklý displej na telefonu nebo tabletu, vztahuje se na telefony, tablety, televize a jinou elektroniku a funguje i jako ochrana při poškození věcí při krádeži nebo vloupání. Jedná se o pojištění nahodilého poškození. Jeho výhodou je rychlé vyřízení škodné události. Stačí pojišťovnu kontaktovat e-mailem nebo telefonicky a odevzdat vyplněný formulář (Oznámení pojistné události) a doklad o koupi věci (prodejní doklad).

bydlenicz.cz_ergo_cz_02

3) Pojištění prodloužené záruky pro větší spokojenost

Jako doplněk pojištění domácností se hodí také pojištění prodloužené záruky. S ním se prodlužuje standardní záruční doba 2 roky o dalších až 36 měsíců. U každého spotřebiče máte tak záruku v délce až 5 let. Vztahuje se na velké domácí spotřebiče (pračka, lednice, mrazák, sporák aj.) a také na elektroniku (telefon, tablet, televize, rádio apod.).

Napsat komentář