Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu má jistě různou povahu. Může se jednat jen o menší rekonstrukci, která představuje třeba jen vymalování nebo jiné tzv. kosmetické úpravy. Generální opravy pak zahrnují daleko větší rozsah oprav, které je v bytě potřeba udělat. Jde zejména o výměnu inženýrských systémů, vyrovnání stěn, ale i podlah, bourání nebo realizaci nových příček v bytě, dále je prováděna změna v systému zásobování vodou a další opravy. Zjednodušeně řečeno, generální rekonstrukce panelového bytu je v podstatě celková změna nejen interiéru, ale i výměna starých systémů, příček a povrchových úprav za nové.

Ovšem je třeba mít na paměti, že pustit se do takové rekonstrukce panelového bytu není zrovna jednoduchá záležitost. Vždy je daleko lepší a efektivnější oslovit profesionální firmu, která se těmito pracemi zabývá a vždy najde spolehlivé řešení pro každou situaci.

Co zahrnuje celková rekonstrukce bytu

Kompletní rekonstrukce panelového bytu bude také poměrně nákladnou záležitostí. Není třeba ale panikařit. Poradit se s odborníky není žádná ostuda, a tak výměna veškerých systémů v bytě, výměna podlah, dveří a realizace nové kuchyňské linky může být provedena profesionálně a ekonomicky. Mnohdy se změní rovněž dispoziční řešení bytu. Například celkovárekonstrukce bytu 2+1 může být ve finále zrealizována tak, že byt bude mít o jednu malou místnost víc. Každopádně je vždy potřeba stavební povolení, takže je rozhodně potřeba zajít na stavební úřad. Úředníci ale mohou také požadovat doklad o ekologické likvidaci odpadu, suti a podobně.

Bytové jádro

Panelové domy se vyznačovaly a bohužel ještě dodnes vyznačují, umakartovým bytovým jádrem, které bylo v 70. letech minulého století bonusem všech takovýchto bytových domů. V současné době je takové bytové jádro nevyhovujícím prvkem celého bytu a rekonstrukce je v tomto případě více než nutná. Umakart je nahrazován sádrokartonem nebo pórobetonem, což jsou materiály s vysokou životnosti a snadným zpracováním.

Pokud se člověk rozhodne pro rekonstrukci bytu, smí se do takové práce pustit svépomocí. Ale pokud se jedná o celkovou rekonstrukci nebo majitel bytu není prostě domácí kutil, může se obrátit na profesionály. V internetovém vyhledávači také stačí zadat rekonstrukce bytu Praha, rekonstrukce bytu 2+1, rekonstrukce panelového bytu.

Napsat komentář