Rekonstrukce bytového jádra se nebojte

Stěny z umakartu a prostor zhruba dva a půl metru čtverečního. Přesně tak vypadají staré panelákové koupelny, které se sice pozvolna rozpadají, ale ve spoustě bytů ještě jsou. Mnohdy ukrývají škodlivé plísně, neposkytují žádnou zvukovou izolaci. Proč si je majitelé vůbec nechávají? Rozsáhlé rekonstrukce se bojí.

Rekonstrukce bytového jádra je velký zásah do celého bytu. Přece jenom, spolu s jádrem se musí rekonstruovat koupelna, záchod i kuchyně, takže téměř polovina bytu. V bytě se po dobu rekonstrukce nedá pobývat a zároveň takové předělání není zrovna levnou záležitostí, připravte si určitě více než sto tisíc. Není divu, že se lidem do takové radikální změny nechce. Přesto vám radíme, rekonstruujte své staré bytové jádro.

Dočasné opravy jen odsouvají pořádnou rekonstrukci

Spoustě lidí se umakartové jádro nelíbí, plesniví, nevyhovuje jim současný vzhled koupelny. Kolikrát se to snaží řešit jednoduššími úpravami, například omyvatelnými tapetami a obklady, pokládkou nové dlažby, výměnou sanity. Tím se ovšem jen oddaluje celková rekonstrukce. Zbytečně plýtváte penězi na něco, co se do budoucna stejně bude muset předělat, protože umakartová jádra rozhodně nevyhovují standardům dnešního bydlení.

Rekonstrukce bytového jádra může proměnit váš byt

Rekonstrukce vám dává spoustu příležitostí. Přáli byste si mít v koupelně rohovou vanu? Není problém, protože dispozice koupelny se dají zvětšit. Samozřejmě na úkor kuchyně, nicméně zkušené firmy dokážou celou věc vymyslet tak, že budete opravdu spokojení.

Nechte si provést rekonstrukci jádra zcela na klíč

Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci bytového jádra, nechte si ji udělat na klíč. Odjeďte na týden na dovolenou nebo se přestěhujte k příbuzným a nechte jednu firmu, ať vám všechno zařídí. Postará se o demoliční práce, novou elektroinstalaci, odpady i vodoinstalaci, namontuje novou sanitu, dveře i koupelnové doplňky. Přijdete k hotovému a budete litovat, že jste do toho nešli dřív. Více informací a ukázky rekonstruovaného jádra najdete například na www.az-kratochvil.cz.

Napsat komentář