Průvodce chytrým pojištěním bydlení

Jen několik vteřin stačí k tomu, aby došlo k poškození vašeho milovaného bydlení. Může se jednat i o statisícové škody, hrozby nesmíte podcenit. Kdo či co napáchá škody? Ničitelem mohou být přírodní živly, vandalové, zloději i neočekávané události, jako je přepětí v síti apod. Neriskujte, že jejich přičiněním přijdete o drahocenný majetek. Podívejte se, jaké druhy pojistek existují, a rozhodněte se minimálně pro jednu variantu.

Nutný základ

Mezi základní patří pojištění nemovitosti, které funguje jako ochrana před škodami na věcech nemovitých. Do pojistného krytí spadá nemovitost (byt, rodinný dům či rekreační objekt) a také vybavení zahrady (např. plot, septik, studna, bazén aj.) Mělo by být vlastní každému majiteli nemovitosti. Vždy je třeba zajistit, aby byla pojistná smlouva sjednána na jméno vlastníka. Proč? Podrobnosti si přečtěte zde.

bydlenicz-cz_online_ergo_cz_01

Movité věci pod ochranou

Vážíte-li si vybavení vašeho domova, zařiďte si toto pojištění domu a domácnosti. Vztahuje se na věci movité a chrání vás třeba i v případě, když se vás navštíví zloděj a odnese si vše, co se mu zlíbí. Pojistka se vztahuje i na domácí zvířata či na peníze a jiné cennosti.

Zvolíte oblíbenou kombinaci?

Češi si rádi vybírají zlatou střední cestu a jako ochranu volí pojištění majetku. To pokrývá škody na věcech movitých i nemovitých. Platí se za něj o trochu více, ovšem kupujete si komplexní ochranu.

bydlenicz-cz_online_ergo_cz_02

Jednoduše online za dobrou cenu

Moderní doba internetová umožňuje sjednání pojištění domu online. Potřebovat budete jen velikost obytné plochy. Je třeba znát i přibližnou hodnotu majetku, abyste správně určili pojistné limity. Nikdy se nesnažte hodnotu nadhodnotit či naopak podhodnotit, platili byste zbytečně moc nebo málo a vznikly by problémy při pojistném plnění. Na ceně se podepíše i lokalita, ve které se stavba nachází. Připlatí si obyvatelé větších měst. Kolik budete platit? Podívejte se na sazby pro pojištění domu.

Napsat komentář