Prodlužte dětem pobyt na zahradě výstavbou dětského domečku

Postavte dětem domeček na zahradě u chalupy, rodinného domku nebo u mateřské školy a uvidíte, že nikdy nezůstane prázdný. Dospělým už pobyt v přírodě tolik nechybí, jsou zpohodlnělí a zvyklí na civilizační výdobytky. Ovšem děti mají z přirozeného pohybu a pobytu v přírodě radost, cítí se bezpečně a dokážou si nalézt zábavu snáze než v místnosti plné hraček. Přesto, jsou děti v přírodě ohrožený druh? A lze vůbec zpohodlnělé děti převychovat?

Jak zpříjemnit dětem pobyt venku i v dešti?

Hry na schovávanou, na babu, hraní fotbálku, pískoviště, bábovičky, prolézačky, skluzavky – to vše je zábava, kterou lze snáze provozovat venku než uvnitř budovy. A že začne pršet? Nevadí. Dítka si nazují gumovky, pláštěnky a pokračují ve hře. S nepřízní počasí nemají problém. Maminky, které se zlobí kvůli špinavému oblečení, jsou samy proti sobě. Přecitlivělé děti, které neznají otužování při pobytu venku za jakéhokoliv počasí, na to doplatí častou nemocností, nezřídka jsou obézní už v útlém věku a mají zhoršené stravovací návyky. Vždyť všichni víme, jak na čerstvém vzduchu vyhládne.

Snímek obrazovky 2017-04-27 v 16.21.36

Dětské domečky již pro nejmenší dítka

Pro případ špatného počasí, kdy se dětem ještě nechce domů, lze vystavět na zahradách dětské domečky. Na výběr jsou dětské domečky pro děti od tří let s dvířky i okénky, šikmou i oblou střechou, mnohdy nechybí komín. Tyto malé bunkry lze dovybavit i dřevěnými lavicemi a stolečky. Zahradní domky všech velikostí a různých typologií nabízí společnost Domky Herold. Například domky Palmako jsou vyrobeny ze severského smrkového dřeva, mají různé zkosení střechy a typy oken i dveří. Pevná konstrukce domkům zajišťuje dlouhou životnost. Všechny zahradní domky, chatky i luxusní domky lze sestavit svépomocí, případně vám s tím pomohou firemní zaměstnanci.

1 komentář: „Prodlužte dětem pobyt na zahradě výstavbou dětského domečku

Napsat komentář