1488528609_dima-(2)

Nákup markýzy: Co vše si pečlivě promyslet předem?

Stín. Magické slovo, které nabývá své platnosti zejména v parném létě. Nejedno posezení se přesunulo do interiéru budovy jen kvůli tomu, že prostě a jednoduše nebylo možné vydržet na rozpálené terase. To samé platí i o dešti. Pokud nechcete, aby se pohodové chvíle přerušovaly pouze kvůli několika kapkám deště, pořiďte si efektivní zastřešení. Ne, není nutné nic stavět. Bohatě vám postačí moderně řešená markýza. Co vše si promyslet před jejím nákupem? Na to se soustředíme podrobněji v tomto článku.

Kloubové, kazetové, nebo boční?

Odpověď na tuto otázku by měla být na prvním místě. Velmi oblíbené jsou kloubové markýzy vyznačující se optimálním poměrem mezi svou pořizovací cenou a kvalitou. Látka je navinuta přímo na hřídeli a někdy je ještě ochráněna stříškou. Kazetové markýzy jsou o něco dražší, nicméně v době své nečinnosti jsou složeny v pouzdru, takže je fakticky nejde vidět. Kazety se dají koupit v různých podobách a dokonale ladí s fasádou. Zajímavý vzhled nabídnou i boční markýzy, jež jsou určené spíše proti pohledům zvědavých lidí a pro zajištění soukromí.

1488528181_dima-(6)

Ovládací mechanismus

Velmi důležité je i to, jakým způsobem se markýza ovládá. Nejlevnější variantu představuje klika s převodovkou. Jednoduchým pohybem ovládáte celý mechanismus manuálně. Za několik vteřin je markýza roztažená nebo stažená. Rychlost a absenci jakékoli fyzické námahy nabízí i motorické řešení. Ovládání je řešeno prostřednictvím vypínače na zdi anebo dálkového ovladače.

Ostatní aspekty výběru

Soustřeďte se i na některá další kritéria výběru. Pro přehlednost je uvádíme v následujících odrážkách. Jedná se tedy o:

– kvalitu konstrukce,

– pevnost látky,

– nepromokavost,

– maximální životnost,

– barevné provedení.

V každém případě se vyplatí vsadit na osvědčenou značku. Výbornou volbou je například některý z modelů od společnosti Climax.

Napsat komentář