Proč se vyplatí nechat po zimě důkladně vyčistit koberce?

Tvoří většinu podlahové krytiny ve vaší domácnosti koberce? Oblíbili jste si je pro jejich přirozenou eleganci i pro příjemný pocit na dotek? I když jsou v současné době na trhu desítky klasických i moderních podlahových krytin, koberce stále patří k nejoblíbenějším. Bohužel patří i k nejsložitějším krytinám z hlediska údržby. Zejména po skončení zimy mohou být ve špatném stavu, ale to může změnit důkladné a odborné vyčištění. A proč právě po zimě?

Po zimě jsou koberce hodně znečištěné

Možná si myslíte, že není žádný rozdíl, zda je zima nebo léto a že koberce se špiní v každém období úplně stejně. To je ovšem omyl. V každém ročním období se podlahy špiní jinak. Je velký rozdíl, zda jsou zašpiněné jen suchým prachem nebo prachem vlhkým. V létě při suchém počasí se na kobercích usazuje suchý prach, který zůstává na jeho vláknech a při pravidelném vysávání se poměrně jednoduše odstraní. V zimě ale je v domácnostech více vlhkosti, která na sebe váže prachové částice. Vlhkost pak následně sedá na koberec a špína se vsakuje dovnitř vláken. Odstranit ji je mnohem složitější. K důkladnému čištění koberců už pak nestačí jen domácí vysavač.

bydlenicz.cz_uklid-plecity_cz_01

Spolupráce s firmou je dobré řešení

Dosáhnout dokonalého výsledku vyčištění koberců jen s běžně dostupnými prostředky pro domácnost je velmi složité. Mnohem lepších výsledků dosáhnete, pokud si na tyto práce k sobě domů pozvete specializovanou firmu. Ta má pro práci speciální stroje i čisticí prostředky. Pořizovací hodnota těchto strojů je několik desítek tisíc a v porovnání s běžnými domácími vysavači dosahuje mnohem lepších výsledků. Strojové čištění koberců dokáže vyčistit vlákna skutečně hloubkově.

bydlenicz.cz_uklid-plecity_cz_02

TIP: Pokud se vám na čistém koberci vytvoří jen malá nečistota (například od jídla nebo pití), můžete vyzkoušet osvědčené rady a technologie. 4 tipy na čištění koberců najdete zde.

Kromě koberců třeba i pravidelný úklid

V dnešní době vysokého pracovního nasazení máme jen velmi málo času na sebe, své koníčky nebo i domácí povinnosti. Úklid domácnosti zabírá velké množství volného času, který byste si jinak mohli užívat mnohem efektivněji. Zkuste popřemýšlet, zda by se vám nevyplatilo si objednat pravidelné úklidové služby. Tedy úklidovou firmu, která by se pravidelně starala o komplexní úklid vaší domácnosti, a vy byste s ušetřeným časem mohli naložit podle svého uvážení.

Napsat komentář