Problémy klimatizací: Mohou spotřebovat až 10 % elektřiny

Za příjemný chládek v horkých měsících se musí platit. Před instalací klimatizace proto mějte na paměti, že provoz tohoto zařízení není levný.

Není žádným tajemstvím, že léta v Česku často bývají parná jako v tropických zemích. Není tedy divu, že roste poptávka po klimatizačních systémech. Na co si dát pozor, než si klimatizaci necháte nainstalovat domů?

Evropa klimatizacím moc neholduje

Začněme čísly. Podle dat z minulého roku mělo o klimatizaci zájem o 20 procent lidí více než v předchozích letech. Zvýšený zájem o klimatizace do domu Pardubice (ale i v jiných městech a vesnicích) začal od roku 2015. Od té doby pravidelně stoupá, nebo se drží ve stejné hladině.

Pokud si ale na její instalaci vzpomenete až během sezóny, možná budete nemile překvapeni. V tu dobu je o ně největší zájem. Může se tedy stát, že na příjezd techniků budete čekat delší dobu. Jsou ale firmy, které vás čekat nenechají. Společnost Recu-clim se postará o stavbu klimatizace do bytu Pardubice i v Hradci Králové v co nejkratším časovém intervalu.

Klimatizace spotřebuje až 10 % elektřiny

V Evropě nemá klimatizace takovou tradici jako v USA nebo v Japonsku. Pokud jste tedy v tomto oboru noví, dejte si pozor především na spotřebu elektřiny. Podle Mezinárodní energetické agentury je totiž právě chlazení budov rostoucím „žroutem“ elektřiny. Uvádí se, že může spotřebovat i desetinu veškeré elektřiny v domácnosti.

To ale není všechno. Spotřeba staršího stroje roste. Starší výbava vás tedy můžete připravit o mnohem více elektřiny. S renovací byste tedy neměli otálet. Pokud bydlíte v krajském městě, klimatizace Pardubice bude vhodnou volbou.

Společnost Recu-clim k vám přijede a po předchozí domluvě nainstaluje právě takovou klimatizaci, která bude šetrná k vaší peněžence. To ale neznamená, že bude šetřit svém výkonu. V létě se tak konečně můžete těšit na příjemný chládek, v němž se bude skvěle spát i bydlet.

 

Napsat komentář