woman-801806_1280

Dokonale krásná po celé léto? Vláskování obočí osvěží obličej

Sportování, koupání, pot… to všechno nám během letních měsíců smývá náš make-up. Bez nalíčení si ovšem ne každá žena troufá vyrazit. Jak můžeme svůj obličej udržet stále svěží a upravený? Například tím, že si necháme permanentně namalovat obočí. Vláskování je vůbec nejoblíbenější metoda a jen v Praze ji nabízí mnoho studií. Jak vybrat to správné a co vědět, než se pro vláskování obočí rozhodneme?

Co je to vláskování obočí a jak poznat dobré studio?

Vláskování, nebo také microblading, je nejpopulárnější metodou především proto, že takto upravené obočí vypadá velmi přirozeně. Chybějící chloupky se doslova dokreslí a nikdo nepozná, že to není výtvor přírody, ale kosmetologa. 

Barva se během vláskování aplikuje do povrchové vrstvy pokožky pomocí ručního pera. Díky různé kombinaci pigmentů dosáhneme trojrozměrného efektu.

Vláskované obočí vydrží podle typu pokožky 12 až 18 měsíců. Náročná a precizní metoda ale není zadarmo, a tak se cena za dokonalý vzhled může vyšplhat až k pěti či šesti tisícům. Kvalitní studio, které používá nejlepší metody, se nebude bát říct si o vyšší cenu. Odradit by nás naopak měly až podezřele levné služby. Studia pro microlading v Praze nabízejí spoustu slevových akcí, kde bychom obzvláště měly být pozorné a pročíst si reference.

Vždy si nechte předložit certifikát dané kosmetičky. Dejte také na zkušenosti předchozích klientů. Správná kosmetička s vámi projde krok za krokem, nejdříve navrhne nový tvar obočí a doladíte spolu barvu. Také by vás měla seznámit se správnou péčí po zákroku.

Bolí to a jak se o obočí starat?

Procedura není bez bolesti, ale díky znecitlivujícímu gelu se bolest sníží na snesitelnou úroveň. Nejtěžší je přečkat dobu hojení, kdy nesmíme obočí namáčet a i přes svědění ho nesmíme škrábat. Po zahojení je dobré stále ho chránit před UV zářením, aby barva nebledla.

5  výhod permanentního obočí

1)  Obočí je jedna z nejvýraznějších částí na obličeji, která dodá ráz celé tváři. Bez výrazného obočí žena zaniká, působí povadle a unaveně. To všechno se změní, jakmile obočí dostane barvu.

2)  Permanentní obočí nenásilně podtrhne přirozený půvab ženy. Tvář se rozzáří a doslova omládne.

3)  O vytetované obočí se už nemusíme více starat. Nemusíme dokola upravovat jeho tvar a ztrácet tím čas.

4)  Kosmetická úprava vyrovná nepravidelnosti mezi levou a pravou stranou. Kosmetička navíc umí poradit, jaký tvar obočí bude našemu obličeji slušet nejvíce.

5)  Nemusíme se bát, že při odlíčení nebo namočení ztratí naše tvář najednou tvar. Permanentní obočí ji bude neustále dokonale rámovat.

Pro koho se hodí vláskování obočí?

          Pro ženy, které mají od přírody málo výrazné a husté obočí. Která by nechtěla mít svůdně nevinný pohled jako Audrey Hepburn nebo exotickou krásu Kim Kardashian?

          Pomůže ženám, které o obočí přišly vlivem hormonálních změn nebo po chemoterapii.

          Všechny, které se v létě věnují sportu, chodí plavat nebo do sauny, ocení, že se jim barva obočí nerozmaže.

          A samozřejmě každá, kterou už nebaví ladit své obočí každé ráno před zrcadlem a přeje si být upravená i ráno po probuzení.    

Kdo by si měl dát pozor?

          Těhotné a kojící ženy.

          Ženy s přecitlivělou pokožkou a kožními problémy.

          Ženy s příliš mastnou pletí. Obecně totiž barva vydrží déle na suché a starší pleti. Proto se efekt na mastící pokožce ztratí rychleji.

Přemýšlíte nad metodou vláskování? A co vás od toho ještě odrazuje?

 

Napsat komentář