kompresor

Nákupní rádce: Jak vybrat kompresor přesně pro vaše účely?

Trh je přesycený. Díky tomu si dnes můžete vybírat z tisícovek kompresorů. Jak ale rozpoznat ten dobrý od špatného? Poradíme vám v článku!

Kompresor se bude hodit nejen k nafukování míče či pneumatiky. Jeho pomoc oceníte během řady dalších činností. Proto jsme se rozhodli, že vám v tomto článku pomůžeme vybrat ideální kompresor pro vaše potřeby.

Jak často budete kompresor používat?

Důležité je nejprve určit, k čemu jej vlastně budete potřebovat. Pro domácí použití postačí menší modely se sacím výkonem 80-270 litrů. Pro nástřik středně velkých ploch a práci s pneumatickým nářadím se hodí kompresory se sacím výkonem od 150 litrů za minutu.

Nezapomínejte ani na četnost použití. Hobby kompresor přijde vhod ve chvíli, kdy jej zapnete jednou, dvakrát za týden. Poloprofesionální modely zvládnou denní zátěž v domácích podmínkách. Profesionální jsou pak připraveny na maximální zátěž v truhlářských dílnách či opravnách. Jejich cena se může vyšplhat až ke stovkám tisíc korun.

Vybírejte ze třech druhů

Na trhu jsou v tuto chvíli tři druhy kompresorů:

  • šroubový,
  • pístový,
  • olejový a bezolejový.

Šroubový je vhodný do náročných provozů. Hodí se tam, kde je potřeba produkovat velké množství vzduchu. Jeho cena tomu ale odpovídá. Na trhu jej pořídíte od 50 tisíc korun. Dobrou alternativou tedy bývá pístový kompresor. Jeho jednodušší konstrukce a nižší tlak totiž sráží cenu o poznání níž.

Dlouhou životnost vám pak nabídnou olejové typy kompresorů. Sice s nimi budete mít spoustu práce, především s pravidelným promazáváním, ale za tu se vám náležitě odmění. Jeho bezolejová varianta se používá ke speciálním účelům (například pro čepování piva). Je prakticky bezúdržbová a životnost má také poměrně vysokou.

Proč kupovat, když si můžete půjčit?

Pokud si ale nechcete kupovat něco, co používáte jen zřídka, půjčovna kompresorů Praha je vám k dispozici. Společnost Isermat nabízí nejen kompresory, ale i pronájem stavebních strojů. Jejich půjčovna stavebních strojů Praha disponuje vibračními deskami, dampry, bagry rypadly… Zkrátka vším, co budete potřebovat na stavbě.

 

Napsat komentář