Přemýšlíte nad zařízením koupelny? Tyto 4 tipy se vám budou hodit!

Koupelna je důležitou místností, kterou chceme mít hezky a funkčně zařízenou. A k tomu potřebujeme vědět, z jakých možností máme na výběr. Tak se podívejte na tipy pro snazší rozhodování při rekonstrukci či úpravě koupelny.

Prostorové řešení koupelny

Nejdříve si rozmyslete, jestli do vašeho prostorového uspořádání koupelny bude více zapadat vana nebo sprchový kout. Samozřejmě se můžete rozhodnout také pro obě možnosti v případě, že máte velkou koupelnu. Do větších prostorů se hodí například i nejrůznější asymetrické vany, případně vany volně stojící, které vypadají velmi originálně a luxusně.

Výběr vhodné vany

Klasickou a hodně oblíbenou variantou jsou obdélníkové vany. Do menších prostorů či pro efektní využití místa v koupelně se velmi hodí rohové vany. Samozřejmě jsou všechny varianty dostupné v různých velikostech, takže určitě najdete tu, která perfektně zapadne do vašeho bytu.

Zapřemýšlejte nad baterií

Kromě vany či sprchového koutu je potřeba zvolit i umyvadlové baterie. Ty je dobré vybírat ideálně v souladu se sprchovými bateriemi. Také se musíte zaměřit na vanové baterie, aby byly v souladu s designem samotné vany i ostatního vybavení. V úvahu berte nejenom vzhled, ale i odolnost a náročnost údržby. Když už budete u zařizování koupelny, můžete si prohlédnout také kuchyňské baterie, kde nejčastěji hledáme dřezové baterie.

Další drobnosti

Do koupelny neodmyslitelně patří i drobnosti v podobě držáku na toaletní papír, stylového kelímku na kartáčky, případně nejrůznějších skříněk a poliček pro uložení dalších malých nezbytností. Nezapomeňte všechno toto vybavení vzít v úvahu při zařizování koupelny, aby byl výsledek kompletní a funkční po všech stránkách. Velkou výhodou je fakt, že všechno pohodlně pořídíte přes internet, takže snadno zvolíte vhodné kombinace a odpovídající vlastnosti produktů.

Napsat komentář