3 rady, jak si poradit s výběrem povlečení

Krásné povlečení dokáže rozzářit vzhled celé ložnice a zároveň pomáhá zlepšit kvalitu spánku. Jenže poradit si s výběrem toho správného produktu nemusí být vůbec jednoduché. Pomoci vám s tím mohou následující 3 praktické rady. Až si ujasníte, co od povlečení očekáváte a jaké máte představy, nakoupit se dá klidně z pohodlí domova přes internet.

Kvalitní materiál

Základním předpokladem správného výběru pořádného povlečení je kvalitní materiál. Nejlepší povlečení je tradičně vyrobené z bavlny. Ta zároveň může mít mnoho různých podob a povrchových úprav pro poskytnutí co možná nejlepších vlastností. Díky tomu existují bavlněná povlečení v jemně chladivé saténové úpravě pro letní měsíce a příjemně hřejivý flanel vhodný spíše pro studené noci během zimy. U krepového povlečení zase oceníte nemačkavost, takže se nemusí žehlit, a přesto vypadá skvěle ihned po vyprání.

Správná velikost

Ať už vybíráte klasické nebo dětské povlečení, vždy je důležitá správná velikost. Jedině tak si zajistíte optimální umístění na peřině a polštáři. Kromě běžných variant není problém pořídit ani prodloužené povlečení. To ocení zejména vysocí lidé, kteří potřebují delší přikrývku. Promyslete si také, jestli hledáte povlečení na jednolůžko, nebo potřebujete ložní prádlo pro velkou širokou deku na manželskou postel.

Líbivý design

U povlečení samozřejmě sledujeme také design. Ten by se měl hodit k ostatnímu vybavení, případně posloužit jako oživení celé místnosti. Naštěstí je výběr skutečně velký, takže problémem není sehnat jakoukoliv barvu a mnoho originálních vzorů. Skvěle vypadají například povlečení s 3D potiskem. Do dětského pokoje zase oceníte bohatý výběr z nejrůznějších postaviček a roztomilých zvířátek, kdy si dítě zamiluje svou postel a bude se mu lépe usínat.

Napsat komentář