5 tipů, jak udělat z kuchyně mnohem útulnější místo

Pořídili jste si zbrusu novou kuchyňskou linku, ale pořád „to není ono“? Pokud na vás prostor působí poněkud rozpačitě, pusťte se do práce a pořádně si ho vyzdobte. Místnost, které se ne nadarmo přezdívá „srdce domova“, si přece zaslouží zvýšenou pozornost. Připravili jsme pro vás několik tipů na vizuálně atraktivní řešení – vyberte si podle svého vkusu!

1. Důvěřujte teplým barvám

Studené barvy sice poskytují úlevu zraku a podporují soustředění, zároveň však působí chladně a pasivně. V kuchyni naopak potřebujeme dynamické a kreativní prostředí, které lze vytvořit pouze za pomocí teplých tónů – především žluté, oranžové, sytě oranžové, červené a červenooranžové.

2. Vylaďte osvětleni

Máte vymalováno? Nyní se zamyslete nad stávajícím osvětlením a položte si otázku, zda není vhodná doba pro výměnu žárovek za jasnější. A nehodila by se vám rovnou zbrusu nová svítidla ve stylovějším provedení?

bydlenicz.cz_interie_cz_01

Když už jsme zmínili světlo, nejlepší je to přirozené. Někdy stačí poodhrnout závěsy a v místnosti je rázem útulněji. Ale nezbavujte se jich – jakmile se setmí, zajistí vám potřebné soukromí. Navíc slouží i jako interiérový doplněk a okna díky nim nevypadají tak stroze.

3. Vylepšete zeď pomocí tapety

Ano, tapety do kuchyně opravdu patří. Na mysli máme vinylovou omyvatelnou tapetu, kterou v případě potřeba snadno a rychle očistíte. Stačí zvolit vhodný motiv a interiér rázem ožije. Tapetování moderními materiály je jedna radost a nezabere příliš mnoho času.

4. Pořiďte si komfortní posezení

Jakkoliv se zdá, že v kuchyni trávíte většinu času na nohou, skutečně příjemnou atmosféru prostředí navodí až přítomnost pohodlného posezení. Plácněte se přes kapsu a dopřejte si židle, na kterých se vám bude sedět jedna báseň.

bydlenicz.cz_interie_cz_02

5. Najděte způsob, jak zredukovat harampádí

Téměř každá kuchyně praská ve švech kvůli všudypřítomným spotřebičům neboli krámům, které nevyužíváme vůbec nebo nejvýše jednou za uherský rok. A co vy, také jich máte doma mnohem více, než ve skutečnosti potřebujete? Všechny zbytečné kuchyňské pomůcky a pomocníky odkliďte někam, kde vám nebudou překážet. Uklizená kuchyně vypadá prostorněji a útulněji!

Napsat komentář